Eesti toiduained jõuavad lõpuks Soome kaubanduskettidesse

Väikefirma Delisiest on saavutamas seda,
milles suurfirmadki ebaõnnestuvad – Eesti toiduainetega Soome turule
sissemurdmise, vahendas Kauppalehti.

Delisiest tegevjuhi Sampsa Luukkanen peab Eesti toodete vähese levi põhjuseks vähese valiku pakkumist: "Teised on kunagi toonud ühte-kahte toodet ja logistiliselt teeb see asja keeruliseks. Samuti andsid kauplused kohe alguses mõista, et vaid paari toote sisse saamine pole kasulik."

Väikeettevõte suutis pakkuda 80 artikliga tootenimistut, millest hiljem jäi sõelale 40. Nad loovad toodetele katusebrändi ning tõlgivad etiketid nii soome kui ka rootsi keelde, säilitades samas asjade algupärased logod ja kujunduse.

„Eesti ettevõtted on asjaga hästi kaasa läinud. Vaid mõningatel kordadel on püütud hinda kunstlikult kõrgele tõsta. Hulgihind on proovitud tõsta kõrgemale kui letihind Eestis. Ainult Soome osalusega ettevõtted Eestis suhtusid leigelt,” selgitas Luukkanen.

Eestimaise päritoluga toodete letihind pole teisel pool lahte siiski madalam teiste kaupade omadest. Kohalikud tarbijad peaksid sealsetes Prismades ja Citymarketites Eesti toidukaupu suhteliselt hästi vastu võtma.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara