Kalevi uus nimi Luterma kuulub Alar Pinkile

ASi Kalev uus nimi Luterma, mis on ka
kuulsa mööblitööstuse kaubamärk Luterma, on Eestis patendiameti andmetel
registreeritud Alar Pinkile kuuluva Mosaic OÜ nimele.

2006. aasta kevadest alates kuulub Luterma kui kaubamärgi käsutamise õigus Pinkile, kes lisaks sellele on registreerinud Luterma Inglismaal tegutsenud tütarettevõtte Venesta nimelise kaubamärgi. Viimane sai Mosaici kasutusse selle aasta jaanuaris.

Luterma tehas asutati 1883. aastal ning see tegutses Eestis. Sajandivahetusel sai sellest Venemaa suurim tehas. Luterma ehk A.M. Luther Mechanical Woodworking Factory on saanud palju tunnustust oma kõrgekvaliteedilise vineeritöö eest mitmesuguste tünnide ja muu mööbli tootmise eest. 1908. aastal asutas Luterma tütarettevõtte Londonisse ning nimetas selle Venesta Plywood Company. Nimi oli tuletatud inglise keelsest sõnast Veneer (vineer, vineeriga katma-toim.) ja Estonia.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara