Eesti teadlased muudavad Euroopa toidu tervislikumaks

Eesti Maaviljeluse Instituut sai Euroopa
Liidult ligi 14 miljonit krooni toetust, et töötada välja võimalused
toidukvaliteediga seotud riskide vähendamiseks ning muuta Euroopas toodetud toit
tarbijate jaoks tervislikumaks.

Projekti nimega Flavoure (Food and Feed LAboratory of Varied and OUtstanding Research in Estonia) kestvuseks on kolm aastat, mille jooksul juhivad Eesti teadlased rahvusvahelist koostööprojekti 10 teadusasutusega 6 riigist. Projekti eesmärgiks on toidu- ja söödakvaliteediga seotud riskide hindamine ning teadustulemuste rakendamine toidutoomises lõpptarbijate heaks.

Rahvusvahelises koostöös erialaste teadusasutustega arendatakse Flavoure projekti raames teadustegevust ja rakendatakse kõrgtasemel tehnoloogiaid, ühendades seejuures kohalike ja välisülikoolide teadmisi. Projekti tegevuste hulka kuulub teadlaste võrgustiku loomine, noorteadurite suunamine välisülikoolidesse ning laborantide täiendõppe koordineerimine.

„Kuna riigisiseselt jääb teadus- ja arenguvaldkondadega tegelemisel jõudu ja kompetentsust väheks, on Euroopa teadlaste koostöö toiduahelat puudutavatel teemadel oluline osa Euroopa Liidu koostoimimise printsiibist," ütles projekti koordinaator Maaviljeluse Instituudi osakonna juhataja Marge Malbe. „Projekti lõppeesmärk on tagada tervislikum toit igale eestimaalasele,” lisas Malbe.

Flavoure projekti toetuse eest soetatakse ühtlasi Eesti Maaviljeluse Instituudi Juuliku teaduslaborisse molekulaar-bioloogilised laboriseadmed. "Juuliku labori uus nüüdistehnoloogiale vastav sisustus on väga tähtis samm edendamaks Eesti teadlaste uurimistegevust," ütles Instituudi direktor Rein Lillak.

Projekti kuuluvad Tartu Ülikooli Keemia Instituudi Analüütilise keemia õppetool, Tallinna Tehnikaülikooli Matemaatika-Loodusteaduskonna Keemiainstituudi Analüütilise keemia õppetool, Leedu Põllumajanduse Instituut, Helsingi Ülikooli Põllumajanduse ja Metsanduse teaduskonna Rakendusbioloogia osakond, Helsingi Ülikooli Loomaarsti teaduskond, Arhusi Ülikooli Põllumajandusteaduskond, Bulgaaria Rahva Tervisekaitse Riiklik Keskus, Hispaania Säästva Põllumajanduse instituut, Hispaania Loodusressursside ja Põllumajandusliku Bioloogia Instituut.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara