Omanike keskliit: monopolide hinnad langegu!

Eesti Omanike Keskliit on alustanud
allkirjade kogumist monopoolsete universaalteenuste pakkujate hinnakontrolli
tugevdamise toetuseks. Liit soovib radikaalselt muuta hindade kooskõlastamise
mehhanismi.

Ühine ja massiline seisukohavõtt aitab probleemide kiiremale lahendamisele kaasa, teatas omanike keskliit.

Kogutud allkirjad antakse üle riigikogu majanduskomisjonile ja juhatusele, ettevõtmise taotluseks on näidata erakondadele, et seadusemuudatuste järele on tungiv vajadus ning, et ühegi erakonna valijad ei ole tänastest probleemidest puutumata. Allkirja saab anda liidu koduleheküljel www.omanikud.ee.

Eesti Omanike Keskliit on konsulteerinud valdkonnaspetsialistide ja juristidega ning loonud ettepanekute paketi, mis võimaldab teostada monopolide hinnakontrolli senisest oluliselt süsteemsemalt ja efektiivsemalt.

Muudatustepaketi sisu on lihtne ja üldmõistetav. Täna puudub hinnakontrolli teostaval konkurentsiametil seadusandlik hoob, mis võimaldaks sundida monopole hinda langetama. "Sisuliselt tähendab see, et sisendkulude vähenemise korral, mis on toimunud nii gaasi kui ka kaugkütte valdkonnas, ei jõua kulude langus lõpptarbija ehk koduomanikuni. Veel segasem on hinnakujundus ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni vallas – siinkohal sõltub hind iga omavalitsuse suvast ning nagu me näeme Tallinna puhul, tähendab see tarbijale iga-aastast rutiinset hinnatõusu ning vee-ettevõttele hiigelkasumeid," seisab liidu teates.

Seega tuleb luua mehhanism, mis tegelikult sunniks monopole hinda langetama. Olukord on keerukam vee-ettevõtete puhul, ent siingi on seni puuduva hinnajärelvalve kehtestamine vaid tahte küsimus, pakkus omanike keskliit.

Ka konkurentsiamet on avaldanud paketile tugevat toetust ning teinud lisaks ka omapoolsed täiendused. Konkurentsiamet on varem väljendanud muret, et praegune seadusandlus võimaldab monopolidel hinnalangusega venitada.

Hinnalanguse mehhanismide kiire loomine on kriitilise tähtsusega, kuna see võimaldaks leevendada koduomanike majanduslikku olukorda ja vähendada paljude ettevõtete püsikulusid. Eesti Omanike Keskliit peab võimalikuks regulatsioonide kehtestamist kahe lähema kuu jooksul.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara