Valuuta devalveerimine ajas Armeenias järsult hinnad üles

Armeenias tõusid peale rahvusvaluuta drahmi
devalveerimist järsult toiduainete ja kütuse hinnad, teatas infoagentuur
Regnum.

3. märtsil teatas Armeenia keskpank, et lasi drahmi kursi dollari suhtes vabaks. Selle tulemusel odavnes drahm 20%.

RIA Novosti andmeil kasvasid peamiste toidukaupade hinnad peale drahmi odavnemist 20-30%. Seejuures ostavad Armeenia elanikud aktiivselt toidukaupa kokku, et edasise hinnatõusu kahju leevendada.

Mõnede kaupade hinnad on aga kasvanud ligi kaks korda, kirjutas meedia. Näiteks tuhksuhkur, mida varem müüdi 240-250 drahmi eest kilo, maksab nüüd 400 drahmi kilo. Supermarketis Jerevan-City maksab 400drahmine pudel toiduõli nüüd 600 drahmi. Leiva ja alkohoolsete jookide hinnad on jäänud samale tasemele, mis nad olid varem.

Kütus on kallinenud 20%. Bensiini 98 hind kasvas 290 drahmilt 350 drahmini, diiselkütuse hind 230 drahmilt 270 drahmini.

Paljudes Jerevani kekslinna poodides hinnad ei muutunud, kuid mõned kauplused peatasid ajutiselt töö. Näiteks pani "tehnilistel põhjustel" 3. märtsil uksed kinni Armeenia üks suuremaid kauplustekette Star. Peale läbirääkimisi partnerite ja konkurentsiametiga teatas kaupluseketi juhtkond, et neil toidukaupade hinnad ei tõuse.

Majanduskriisist räsitud Armeenia on abi saamiseks pöördunud IMFi ja Venemaa poole. Riik lasi drahmi kursi vabaks 0,5 mld dollarit stabilisatsioonilaenu andva IMFi nõudel.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara