Prisma: meie ostukorv odavnes keskmisest rohkem

Prisma Peremarketi kaubandusdirektor Sari
Hujanen ütles, et Prismas on aastaga hinnad odavnenud isegi rohkem kui hiljuti
avaldatud tarbijahinnaindeksi kohaselt. Prisma soovib pakkuda kõige soodsamat
ostukorvi.

„Prismas on aastaga hinnad odavnenud isegi rohkem kui tarbijahinnaindeksi kohaselt Eestis keskmiselt,“ kinnitas Hujanen. Tema sõnul oli veebruari kohta avaldatud indeks - 3,4 protsenti langust aasta baasil -ootuspärane. „Samas näitab kiire hindade langus Eesti paindlikkust ja kiiret kohanemisvõimet,“ tõdes Hujanen.

„Jälgime hoolikalt hindu turul, sest meie eesmärk on endiselt pakkuda oma tarbijatele püsivalt kõige soodsamat ostukorvi,“ rääkis Hujanen, kuigi samas jälgivad hindu tänaseks kõik jaekaubandusettevõtted.

Edasine turu areng sõltub tema hinnangul otseselt konkurentide efektiivsuse suutlikkusest, millest omakorda tuleneb see, kui madalale nad on valmis hindu langetama. „Meie omalt poolt teeme kõik, et Prisma oleks neist igal juhul soodsam ja efektiivsem,“ lubas Hujanen.

Hinnakonkurents on aastaga kindlasti kasvanud, mis on tarbijatele Hujaneni hinnangul äärmiselt positiivne. „Samas eraldab taoline tihe konkurents ka jaekaubanduses terad sõkaldest ning näitab ära, millistel jaeettevõtted on piisavalt efektiivsed, et taolise hinnalanguspoliitikaga kaasa minna ja millised mitte,“ nentis ta.

Kuigi olukorda Eestis nähakse pigem mustades toonides, läheb Eestil Hujaneni hinnangul kogu Ida- Euroopa piirkonda vaadates endiselt üsna hästi. „Eesti väikese riigina on paindlik kiirelt tegema vajalikke muudatusi ning tema tugevus on oskus ning kogemus toime tulla väga keerulistes oludes,“ uskus kaubandusdirektor.

Viimasel ajal on Hujaneni sõnul väga palju räägitud muutunud tööjõuturust. „Kuigi ühest küljest on Eestis praegu 8 protsenti inimestest tööta, saab seda vaadata ka niipidi, et 92 protsendil inimestest on endiselt töö olemas,“ märkis ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara