Viru Keskus tehti seitsme minutiga inimestest tühjaks

Täna kell 10.03 algas Viru Keskuses
kriisiolukorra õppus, mille käigus evakueeriti kaubanduskeskusest ja
bussiterminalist kõik inimesed. Õppus keskendus inimeste kiire evakuatsiooni
ning keskuse töötajate valmisoleku kontrollimisele.

Viru Keskuse juhatuse liikme Ants Vasara sõnul suudeti seitsme minutiga keskus inimestest tühjaks teha, 10 minutiga oli maja üle üle kontrollitud ja kogu olukord lõppenud. Õppuse käigus kontrollis Viru Keskus koostöös Põhja-Eesti Päästekeskusega külastajate turvaliseks evakueerimiseks koostatud tegevusplaani toimimist ja töötajate tegutsemisvalmidust ohuolukorras.

Selliste õppuste eesmärk on tõsta keskuses töötavate inimeste, eelkõige teenindajate tegutsemisvalmidust reaalses ohuolukorras. "Reaalse ohuolukorra puhul peavad keskuse ja bussiterminali teenindajad suutma kiiresti ja tõhusalt abistada külastajaid, keda võib Viru Keskuses tipptunnil olla ligikaudu 10 000 inimest," kommenteeris Vasar.

Vasar tõdes keskustes toimunud tulekahjudele viidates, et valmisolek ohuolukordadeks, eriti tuleohutus inimrohketes kohtades on väga oluline ning selleks ebapiisav valmisolek võib tekitada korvamatuid kahjusid. „Oluline ei ole mitte ainult materiaalsete kahjude ärahoidmine, vaid ka võimalike inimestega seotud õnnetuste välistamine,“ sõnas Vasar.

„Reaalsus näitab, et sellised katastroofid ei juhtu ainult filmides, vaid nendeks tuleb täielikult valmis olla,“ märkis Vasar ning täpsustas, et Viru Keskuse õppus ei olnud tingitud lähiminevikus toimunud juhtumitest, vaid neid tehakse keskuses regulaarselt vähemalt kord aastas.

Viru Keskus korraldab töötajatele regulaarselt kriisiolukorras tegutsemise koolitusi ja õppuseid, sh ka evakuatsiooniõppuseid, kus pööratakse erilist tähelepanu külastajate ohutule ja ladusale evakueerimisele. Õppuste eesmärk on tagada reaalse ohu korral kriisiolukordadeks koostatud tegevuskavade sujuv toimimine.

Viru Keskus on Tallinna enimkülastatav kaubanduskeskus, mis koondab üle 100 kaupluse ja teeninduskoha. Keskust külastab päevas keskmiselt 30 000 inimest ning see on kujunenud oluliseks kohtumispaigaks, meelelahutus- ja vabaaja veetmise kohaks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara