Tallinn annab Harjumäe kohviku 25 aastaks rendile

Tallinna linn annab Harjumäe kõlakoja
kohviku veerand sajandiks rendile, ruutmeetri alghind on
enampakkumisel 25 krooni.

"Läbirääkimistega pakkumisele pandavas Harjumäe paviljonis on 176,5 m² kasulikku pinda, üürileping sõlmitakse 25 aastaks," tutvustas abilinnapea Eha Võrk tingimusi. Tema sõnul peab üürilevõtja avama kõlakojas aastaringselt töötava toitlustusasutuse, millele suveperioodil lisandub välikohvik.

Enampakkumise alghind on 25 kr/m² kohta kuus (st 4412,50 krooni), lisanduvad kõrvalkulud, maksud ja koormised.

Harjumäe kõlakoda renditi esmakordselt välja lõbustuskohana, kus asus restoran, kontserdiväljak, keeglirada, piljard jms, 1887. aastal. "Suvel võib Harjumäele paigaldada teisaldatava lava, kus saab korraldada vabaõhukontserte ja avada välikohviku," rääkis Võrk.

Harjumäe kõlakoja ehituslikuks restaureerimiseks kulub tema sõnul umbes kolm miljonit krooni. "Seega tuleb leida usaldusväärne ja jätkusuutlik partner, kes on suuteline nii kõlakoja kordategemisse investeerima kui ka seejärel rajatist veerandsada aastat aastaringselt käigus hoidma," ütles abilinnapea Võrk.

Harjumäe kõlakoja läbirääkimistega pakkumise võitja väljaselgitamisel on lisaks üüri suurusele üheks oluliseks tingimuseks pakkuja eelnev tegutsemiskogemus muinsuskaitselise väärtusega objektide rekonstrueerimisel ja haldamisel, samuti kõlakoja kasutamise äriplaan.

Kesklinna valitsus püüdis 2007. aasta alguses kõlakojale kümneks aastaks üürnikku leida, kuid läbirääkimistega pakkumine nurjus huviliste puudumise tõttu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara