Tallinn annab Harjumäe kohviku 25 aastaks rendile

Tallinna linn annab Harjumäe kõlakoja
kohviku veerand sajandiks rendile, ruutmeetri alghind on
enampakkumisel 25 krooni.

"Läbirääkimistega pakkumisele pandavas Harjumäe paviljonis on 176,5 m² kasulikku pinda, üürileping sõlmitakse 25 aastaks," tutvustas abilinnapea Eha Võrk tingimusi. Tema sõnul peab üürilevõtja avama kõlakojas aastaringselt töötava toitlustusasutuse, millele suveperioodil lisandub välikohvik.

Enampakkumise alghind on 25 kr/m² kohta kuus (st 4412,50 krooni), lisanduvad kõrvalkulud, maksud ja koormised.

Harjumäe kõlakoda renditi esmakordselt välja lõbustuskohana, kus asus restoran, kontserdiväljak, keeglirada, piljard jms, 1887. aastal. "Suvel võib Harjumäele paigaldada teisaldatava lava, kus saab korraldada vabaõhukontserte ja avada välikohviku," rääkis Võrk.

Harjumäe kõlakoja ehituslikuks restaureerimiseks kulub tema sõnul umbes kolm miljonit krooni. "Seega tuleb leida usaldusväärne ja jätkusuutlik partner, kes on suuteline nii kõlakoja kordategemisse investeerima kui ka seejärel rajatist veerandsada aastat aastaringselt käigus hoidma," ütles abilinnapea Võrk.

Harjumäe kõlakoja läbirääkimistega pakkumise võitja väljaselgitamisel on lisaks üüri suurusele üheks oluliseks tingimuseks pakkuja eelnev tegutsemiskogemus muinsuskaitselise väärtusega objektide rekonstrueerimisel ja haldamisel, samuti kõlakoja kasutamise äriplaan.

Kesklinna valitsus püüdis 2007. aasta alguses kõlakojale kümneks aastaks üürnikku leida, kuid läbirääkimistega pakkumine nurjus huviliste puudumise tõttu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara