Tallinn alandab kesklinna kioskite algüüri kaks korda

Tallinna linnavalitsus kaotab linnale
kuuluva rajatise müügikoha paigaldamiseks üürile andmisel alghinna suhtes
rakendatava koefitsiendi kesklinnas, välja arvatud vanalinna
muinsuskaitsealal.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on kioskite vähenenud käibe tõttu praeguse majanduse madalseisu ajal mitmed kesklinna kioskid lõpetanud tegevuse. Osaliselt on see tingitud ka kõrgest üürist. "Mitmed kauplejad on korduvalt pöördunud Tallinna kesklinna valitsuse poole ettepanekuga alandada üürihinda, et vältida kioskite sulgemist," rääkis ta.

Sellega võrdsustatakse üürile andmiseks korraldatava eelläbirääkimistega pakkumise alghind kesklinnas teistes linnaosades kehtestatud üüri alghinnaga 120 krooni ruutmeetri kohta kuus. Alghind 240 kr/m² kuus jääb kehtima vaid vanalinna muinsuskaitsealal asuvatele kioskitele.

Mutli ütlusel lõpevad üürilepingud valdavalt käesoleva aasta sügisel ning viimase paari kuu jooksul on kümmekond kauplejat informeerinud kesklinna valitsust, et nad ei saa jätkata tegevust senise üürihinnaga. "Peame väga oluliseks tagada elanikele ühissõidukite sõidukaartide ja -talongide kättesaadavuse, mis kioskite sulgemisega aga paratamatult kahaneks," märkis Mutli.

Kesklinna territooriumil on praegu üürilepingud 23 kioskil, neist kuus asub vanalinna muinsuskaitsealal. Vanalinna muinsuskaitsealal on üürile antud 121 m², väljaspool vanalinna 247,1 m² linnarajatisi, millel asuvad kioskid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara