Uuring: üle 50% peredest elab kokkuhoidlikumalt

55% peredest on oma ostukäitumist
majanduslanguse või sissetulekute vähenemise tõttu muutnud
ja kaupmeestelt oodatakse suuremahulisi allahindlusi, selgus Maxima poeketi
tellitud ja AC Nielseni korraldatud uuringust.

Maxima kommunikatsioonijuhi Tambet Asi sõnul jälgivad tarbijad majanduskriisis üha enam kaupluste sooduspakkumisi. "Kaupmeestelt oodatakse üha ulatuslikemaid allahindlusi, pühadetoitude valmistamiseks kasutatakse sooduspakkumistelt hangitut ning üha enam loobutakse valmistoitudest," ütles ta. "Tarbijad harjuvad üha enam igapäevaste allahindlustega ning tavahinnaga kaupu enam naljalt ei osta, lisas Asi.

Eelseisvate kevadpühade kohta vastasid tarbijad Maxima teatel, et kulutada plaanitakse paar korda vähem kui viimastel jõuludel. "Seejuures ollakse oma kulutuste prognoosimisel palju konkreetsemad, oma kulutusi ei osanud planeerida vähem kui viiendik küsitletutest," märkis Asi.

Uuringust selgus ka, et 92% eestlastest tunnetab majanduse halvenemist võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, sama tunnetab 97% lätlastest ja 91% leedulastest. 49% Eesti peredel on sissetulekud tänavu vähenenud, sama toimus 79% Läti ja 67% Leedu peredega.

Tarbijauuring viidi läbi Maxima kaubanduskontserni tellimusel. Kõikides Balti riikides korraldas tänavu veebruaris küsitluse AC Nielsen. Eestis küsitleti 803 inimest. Maxima jaemüügiketis on 430 kauplust, neist 51 Eestis. Maximas töötab üle 27 000 inimese.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara