USA kaubandusdefitsiit vähenes jõudsalt

Veebruaris kahanes USA kaubandusdefitsiit
madalaimale tasemele viimase üheksa aasta jooksul.

Defitsiit kahanes 28% 26 miljardile dollarile jaanuarikuu 36,2 miljardilt dollarilt, teatas täna USA kaubandusministeerium.

See on väikseim defitsiit 1999. a novembrist, vahendas Bloomberg.

Import vähenes 5,1% 152,7 miljardile dollarile. Nõudlus välismaiste autode järele kahanes madalaimale tasemele 1996. a oktoobrist. Jaapani autode import vähenes poole võrra, kärpides USA kaubandusdefitsiidi Jaapaniga madalaimale tasemele 1984. aastast ehk 2,2 miljardile dollarile.

Nõudmine muude importkaupade järele peale autode kahanes veebruaris 1,4 miljardi dollari võrra. Kaubandusdefitsiit Hiinaga kahanes jaanuari 20,6 miljardilt dollarilt veebruaris 14,2 miljardile dollarile, mis on väiksem näitaja kolme aasta jooksul.

USA eksport kasvas 1,6% 126,8 miljardile dollarile.

USA kaubandusdefitsiidi vähenemine võib ajendada majanduseksperte eeldama, et USA SKP kahanes esimeses kvartalis kardetust vähem. Läinud aasta viimases kvartalis kahanes USA SKP 6,3% ning keskmiselt prognoosisid Bloombergi küsitletud analüütikud selle aasta esimeses kvartalis 5% suurust SKP langust. Tööpuudus kasvas USAs märtsis 8,5%le, mis kõrgeim tase enam kui 25 aasta jooksul.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara