Väliskaubanduse puudujääk kaheksa aasta madalaim

Eesti väliskaubanduse puudujääk vähenes
esialgsetel andmetel veebruaris 1,1 miljardi kroonini, teatas statistikaamet.
Puudujääk oli nii madalal tasemel viimati 2001. aasta mais.

Veebruaris eksporditi Eestist kaupu jooksevhindades 7,9 miljardi krooni eest ja imporditi Eestisse 9 miljardi krooni väärtuses. Eksport vähenes eelmise aasta veebruariga võrreldes 2,8 miljardit krooni ehk 26 protsenti ja import 4,7 miljardit krooni ehk kolmandik.

Euroopa Liidu riikidesse eksporditi veebruaris kaupu 5,4 miljardi krooni eest, mis moodustas 68% Eesti koguekspordist. Eelmise aasta sama kuuga võrreldes vähenes eksport EL riikidesse 2,3 miljardit krooni ehk ligi kolmandik.

Kolmandatesse riikidesse eksporditi kaupu 2,5 miljardi krooni väärtuses ning vähenemine 2008. aasta veebruariga võrreldes oli 0,5 miljardit krooni ehk 15%.

Euroopa Liidu riikidest imporditi kaupu ligi 7 miljardi krooni väärtuses, mis moodustas 78% Eesti koguimpordist. Väljastpoolt Euroopa Liitu imporditi kaupu 2 miljardi krooni eest ja vähenemine eelmise aasta veebruariga võrreldes oli 0,6 miljardit krooni ehk 23%.

Euroopa Liidu riikidega oli väliskaubanduse puudujääk 1,6 miljardit krooni (eelmise aasta veebruaris 3,4 miljardit krooni). Samas kaubavahetus ülejäänud riikidega oli ülejäägis ehk kaupu eksporditi neisse riikidesse 0,5 miljardi krooni eest enam kui sealt imporditi.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara