Gross ei oska salaalkoholi müükisattumist selgitada

OG Elektra omanik Oleg Gross teab
salaalkoholi jõudmisest oma toidupoodidesse enda sõnul sama palju kui
prokuratuur avalikkust on informeerinud ehk mitte midagi.

"Kursis pole ma rohkem, kui et tuldi meie lattu ja kauplustesse ning korjati seal olnud alkohol koos saatelehtedega ära," rääkis Gross. „Meil olnud partiide numbrid ja saatelehed klappisid, meie poolne kontroll oli tehtud,“ märkis ta ja lisas, et sellisel juhul saab võltsingut tuvastada vaid riik.

Gross ütles, et ei oska peast öelda, kui palju alkoholi OG Elektralt koguseliselt ära võeti. Tõenäoliselt kannab kauplus rahalist kahju, ent salaalkoholi puhul riik seda ei korva. "Ootame selgitust tootjalt," lausus Gross.

Samas pole prokuratuur OG Elektrat senini teavitatud, kui palju neilt konfiskeeritud alkohoolseid jooke ning millised margid võltsitud maksumärke kandsid. Grossi sõnul on seega vara öelda, millises summas kaupmees kahju sai ning kas tal tuleb kahju hüvitamist küsida Remedialt või Offex Groupilt.

Remedia juht Aleksander Skoblov lubas salaalkoholi kriminaalasja kommenteerida kolmapäeval, põhjendades seda edasilükkamatute asjaajamistega.

Maksu- ja tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Järg selgitas, et kange alkoholi maksumärgi väljanägemine on kinnitatud rahandusministri määrusega. Lisaks on maksumärgil erineva tasemega turvaelemendid. Tarbija saab alkoholi ostes võrrelda maksumärgi väljanägemist ministri määruses kinnitatuga. Lisaks võib ta maksumärgi kontrollimiseks saata SMSi numbrile 15980 või kasutada maksu- ja tolliameti kodulehel olevat päringuvormi. Mõlemal puhul saab maksumärgi numbri edastaja loetud sekundite jooksul vastuse, millisele konkreetsele tootele ning millal on maksumärk kleebitud.

Järg ütles samas, et mis puudutab OG Elektra, Helter-Ri, Tabacalera, Araxese, Kauba-PT ja Feenoksi kauplusi, siis nende seotust salaalkoholi juhtumiga ei saa ta hetkel kommenteerida. Kriminaalmenetluse kohta annab infot vaid prokuratuur, kui andmete avalikustamine ei kahjusta uurimise kulgu, märkis ta.

Vastuseks küsimusele, kas võltsitud päritolu vägijooke müünud kauplused ei kontrollinud maksumärke või on alust arvata, et nad kuulusid teadlikult salaalkoholi müügivõrku, ütles prokurör Piret Paukðtys, et selles peab selgust tooma edasine kriminaalmenetlus.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara