Meelis Virkebau: tarbida tuleb kodumaist

Mina soovitaksin tarbida mõõdukalt
ja võimalusel eesti toodet, ütles Eesti rõiva- ja tekstiililiidu
juht Meelis Virkebau.

"Soovitaksin tarbida mõõdukalt. Tarbimise juures jälgin ise ja soovitaksin ka teistel, kui võimalik, tarbida eesti toodet. Sellest on kindlasti kasu, kui võimalikult paljud eesti inimesed seda suunda järgiksid," ütles ta.

"Aga selline mõõdukas jalad maas tarbimine, eks igaüks peab mõtlema ka oma homsele päevale. Iga inimene, iga pere tahab oma majapidamisega hakkama saada. Inimesed, kel isegi on raha on ootaval seisukohal praegu," lisas Virkebau.

"Oodatakse mitte ainult Eestis, aga olen rääkinud paljude inimestega, kes müüvad kaupa Eestist välja. Ka turgudel on nii, et kõik tellijad saadavad siia tellimusi palju ettevaatlikumalt, lühemaks perioodiks kui see oli varem. Ettevaatlikkus võib käia nii meil Eestis kui ka Põhjamaades, Soome, Rootsi näitel," rääkis ta.

Kas tarbijasuhtumise muutmine aitaks sellele kaasa? "Tegelikult on selle taga see, et tarbimine on nii maas, on see, et inimestel pole usku ja mitte keegi ei suuda usku praegu ka süstida inimestele. Kui me saaksime ka mujalt maailmast, alates USAst, mingeid stabiilseid signaale, mis on usutavad ja mis on rohkem kui üks kvartal, ma usun, et see kandub Euroopasse ja ka Eesti tarbijale," vastas ta.

"Ma arvan, et siis see taastub järk-järguliselt, slowly-slowly nagu ütlevad inglased. Kuid kui seda usku ja usaldust ei tule, et mis saab edasi, järgmine kuu või kolme kuu pärast, siis on väga raske öelda inimestele, et tormake nüüd shoppama," sõnas Virkebau.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara