Baltikas osaline tööaeg ja koondamine

AS Baltika koondab 23 töötajat ning
kohaldab 38 töötaja puhul osalist tööaega, kinnitas Äripäevale
tööinspektsioon.

Tööinspektor-teabespetsialist Sigrid Sarv ütles e-kirjas, et Baltika on taotlenud sel aastal nõusoleku osalise tööaja kehtestamiseks 9. märtsist kuni 8. juunini, millele inspektsioon on ka nõusolek andnud.

Teises sellel aastal esitatud taotluses soovis Baltika koondada 23 töötajat, millele on samuti tööinspektsioon oma kooskõlastuse andnud, kirjutas Sarv.

Baltika peadirektorilt Meelis Milderilt ei õnnestunud Äripäeval kommentaari saada. Baltika finantsjuht Ülle Järv ütles, et koondamine on praeguses majandusolukorras tavaline asi ning soovitas Äripäeval Baltika täpsemaid kommentaare lugeda teisipäeval ilmuvast börsiteatest, kus lisaks muule ka osalise tööaja ja koondamise teemasid puudutatakse.

Mis saab peale juunit, kui tööinspektsioonist taotletud osalise tööajale üle minemine lõppema peaks, sellest on Järve sõnul veel vara rääkida.

Märtsis teatas Baltika, et moekaubandusettevõtte müük kukkus sel kuul 24%, 68,1 miljoni kroonini. Jaemüük vähenes 20% ja hulgimüük 52%. Kolme esimese kuu kokkuvõttes kahanes müük 17%, 221 miljoni kroonini.

Samuti ei maksa Baltika eelmise, kahjumlikuks osutunud majandusaasta eest dividende. Majandusaasta 18,9 miljoni kroonine kahjum kandtakse eelmiste perioodide jaotamata kasumi koosseisu.

Baltika Grupp on rahvusvaheline rõivakaubanduskontsern, mille rõivabrändideks on Monton, Baltman, Mosaic ja Ivo Nikkolo. Ettevõttel on üle 100 kaupluse seitsmes riigis – Eestis, Lätis, Leedus, Poolas, Ukrainas, Venemaal ja Tšehhis. ASi Baltika aktsiad on noteeritud Tallinna börsil alates 1997. aastast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara