Rüütmann: SEB peab vastutama emissiooni vigade eest

SEB pank peab pärast tänast minu
pankrotiotsuse tühistamist ringkonnakohtus oma järeldused tegema, ütles
ettevõtja Toomas Rüütmann. Ta lisas, et kaalub SEB-lt kahjutasu nõudmist.

"Tänane otsus kinnitab, et SEB ei valinud vahendeid vältimaks oma võimalikke eksimusi ja vastutust emissiooni korraldamise eest," märkis ta. "Pank üritas vastutust minule veeretada ning panga soov eraisiku pankroti kuulutamiseks oli kantud vaid pahatahtlikust eesmärgist mind mõjutada ja probleeme juurde tekitada," kinnitas Rüütmann.

"Leidsin juba enne esimese astme kohut, et eraisiku pankrotiavaldus on kõige ebamõistlikum viis nõude saavutamiseks ning et see oli panga poolt puhtalt emotsionaalne ja tähelepanu kõrvale juhtiv," lisas ta.

Rüütmanni sõnul jääb ta huviga ootama, kuidas SEB hakkab temaga käitumist selgitama oma klientidele. Kaalun mulle põhjendamatu nõude esitamisega seonduva kahju hüvitamist ja sissenõudmist SEB käest," märkis ta.

Tallinna ringkonnakohus tühistas täna Peugeot' müügi ning kinnisvaraarendustega raskustesse sattunud Toomas Rüütmann pankrotiotsuse, mille Harju maakohus mullu välja kuulutas. SEB nõudis neile 156 miljonit krooni võlgnenud Rüütmanni pankrotti mullu septembris pärast seda, kui tema ettevõtted ei suutnud enam majandustegevust jätkata.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply veebipõhine kassa- ja laotarkvara

Erply on veebipõhine kassa- ja laotarkvara, mis on suunatud hulgimüügi, jaemüügi ja teeninduse valdkonnale. Kõik vajalik on standardlahenduses olemas ning lihtsasti juurutatav.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara