Alamets: mõelge tänasest kui kasvueelsest perioodist

Majanduslanguse asemel võiks kasutusele
võtta mõiste kasvueelne periood, soovitas täna majandus- ja
kommunikatsiooniministeeriumis toimunud ettevõtlustoetuste teemaliselt üritusel
EASi juhatuse esimees Ülari Alamets.

Ta põhjendas oma ettepanekut sellega, et praegu ehk kasvueelsel ajal on odavam ehitada, osta ettevõttele sisseseadet, palgata häid töötajaid, haarata turuosa või osta konkurente.

Alamets rõhutas, et näiteks tootearendusse ja innovatsiooni on EASi investeeringute maht võrreldes läinud aastaga kasvanud kuus kuni seitse korda 232 miljonilt kroonilt ligi 1,6 miljardi kroonini. Samuti on kasvanud investeeringud teistesse valdkondadesse nagu ettevõtlusega alustamine, ettevõtete arendamine, eksport ja turism.

Alametsa sõnul oodatakse projekte, mis oleks suunatud rahvusvahelistel turgudel palju maksvate nutikate toodete ning teenuste arendamisele ja müümisele ning kindlaid sektoreid seejuures ei eelistata.

Uuendusena nentis Alamets, et toetusprogrammides ja skeemides on vähendatud sektoripõhisust ja ettevõtte suuruspõhisust ning pakutakse projektide rahastamisel laiemat ettemaksude kasutamise võimalust.

EAS rahastab nüüd tehnoloogiainvesteeringute programmi vahendusel ka liisingut, mida senini vajalikuks ei peetud, kuid millele ettevõtjad ise tähelepanu juhtisid. Lisandusid ka sektorid, kus varem toetust taotleda ei saanud – veondus, laondus, side, elektrienergia tootmine, veevarustus, jäätme- ja saastekäitlus.

Seoses halvenenud majandusolukorraga tegi EAS möönduse ning käsitleb senisest paindlikumalt ettevõtete ajatamata maksuvõlgu. Ülametsa sõnul antakse ettevõttele 10 päeva maksuvõlaga tegelemiseks ega välistata toetusi vaid maksuvõla tõttu.

EAS, millel on kokku 11 tegevuskava ning mille maht kokku on 5,2 miljardit krooni, tutvustas täna eelkõige ekspordile suunatud toetusi. Näiteks eksporditurunduse toetamise eelarve on 2013 aastani 400 miljonit krooni, millest loodetakse saada 50 miljardit täiendavat ekspordikäivet. Eksporditurunduse toetuse summa projekti kohta jääb 150 000 ja 2,5 miljoni krooni vahele tingimusel, et rahastamist leiab kuni 50% kuludest.

Ettevõtete ekspordivõimekuse suurendamine:

Ekspordialane teadlikkus - ekspordi vajalikkuse ja võimaluste tutvustamine. Hoiakute muutmine.
Mainekujundusüritused - ettevõtete tugevuste ja võimaluste laiem tutvustamine sihtriikides.
Ekspordivaldkonna info - ettevõtete informeerimine välisturgudest ja sektoritest.
Koolitused ja nõustamine - ettevõtjate teadmiste ja oskuste suurendamine, ekspordi ABC, ekspordiakadeemia, messikoolitused.
Seminaride ja ärisessioonide korraldamine - konkreetsete valdkondade ja sihtturgude tarbeks väliskontaktide loomine ja arendamine.
Diagnostika - ettevõtete tugevuste ja nõrkuste kaardistamine ning eeltöö ekspordiplaani koostamiseks.
Välismessitoetus - rahaline toetus välismessidel osalemiseks ja ka messide külastamiseks.
Ühisturunduse toetus - rahaline toetus erialaliidule või mitmele ettevõttele ühiseks turundustegevuseks.
Eksporditurunduse toetus - rahaline toetus ettevõttele oma ekspordiplaani elluviimiseks.
Aasta eksportööri valimine - mis tänavu leiab aset 12. mail.

Täpsem info EASis pakutava kohta leiad kodulehelt www.eas.ee.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara