Kuusakoski: eelmine aasta oli erakordselt hea

Kuusakoski juhi Kaido Aettiku hinnangul oli
2008. aasta erakordselt hea, sest vanametalli hind kerkis
enneolematult kõrgele ning kaheksakordistas ettevõtte kasumi.

Aasta varem teenis Kuusakoski 1,25 miljardi kroonise käibe juures 17,2 miljonit krooni kasumit. Mullu kasvas müügitulu 20,1 protsenti 1,51 miljardi kroonini ja kasum hüppas 145,7 miljonini. Samas tegi juhatus aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku kasumit mitte jaotada.

2009. aasta peamiseks eesmärgiks on ühelt poolt suurendada turuosa ja teiselt poolt kulupilti konkurentsivõimelisemaks muuta, märkis aastaaruanne. Muudatused toimuvad ka Kuusakoski juhtimisstruktuuris.

2008. aasta keskmine töötajate arv oli 162 inimest. Seoses ettevõtte restruktureerimisega koondas Kuusakoski 2009. a märtsis 18 inimest. Madala rentaabluse tõttu suleti viis osakonda, sh Haapsalus, Valgas ja Türil.

Kaido Aettik põikles vastusest küsimusele, kas Kuusakoski plaanib turuosa suurendamiseks konkurente üles osta. "Selle kohta, mis on meie viie aasta strateegia, ei saa ma midagi öelda," ütles ta ja lisas, "kuid kõik, mis on möödunud, on taskus ja sellest võib lahkesti rääkida."

Aettiku sõnul tõusid vanametalli hinnad viimase 15 aasta kõrgeimaks. "Alati on enne mulli lõhkemist hinnad üles läinud," põhjendas ta. Vanametalli turul lõhkes mull kinnisvara- ja ehitusturust hiljem, kuid 2008. aasta lõpuks oli see hetk siiski käes. Vanametalli hind kukkus 650 dollarilt tonni kohta enneolematult madalale, 108 dollarini tonnist.

"Praegune seis on suhteliselt keskmine. Hind on 250 dollari peal, kõikudes 50 dollarit üles ja alla," kirjeldas Aettik hetkeseisu.

2008. aastal käitles Kuusakoski 265 401 tonni vanametalli, mis on 60% Eesti turumahust. Kaustuselt kõrvaldatud sõidukeist läks 8500 tonni ehk 70% Kuusakoskisse, sama juhtus 2000 tonni ehk 30% vanarehvide ja 2200 tonni ehk 70% Eestist kogutud pliiakudega.

Kuusakoski investeeris mullu 7,9 miljonit krooni. Enim raha kulus Paldiski terminali arendusele, uue majandustarkvara juurutamisele ja uue ekskavaatori ostule.

Kõrvaltegevused nagu rehvide, elektroonika ja akude kogumine sobisid vanametalli töötlemise tehnoloogiaga, põhjendas Aettik ettevõtte valikuid. Samasid tegevussuundi kavatseb Kuusakoski ka tänavu arendada.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara