Oopkaup: ametnike hea töö on ettevõtetele vastukarva

Põllumajandusministeeriumi asekantsler
Andres Oopkaup ütles Äripäevale, et Eesti ametnike hea töö laotrahvide
määramisel ei pruugi ettevõtetele meeldida.

"Ma peaks kindlasti ütlema, et hea tunne on," kommenteeris Oopkaup tänast Euroopa kohtu otsust, mis ütles, et Eesti riik tohib ettevõtetelt nõuda enam kui 400 miljoni krooni tasumist. "Praegune kohtu eelotsus kinnitab, et ametnikud on teinud head tööd, iseasi, kuidas see ettevõtetele meeldib," lisas asekantsler.

Oopkaubi hinnangul jätkuvad nüüd need kohtuvaidlused, mis Euroopa kohtu seisukohta ootasid. "Ma usun, et kohtuprotsessid lähevad nüüd täie hooga edasi, riigile tähendab see, et tuleb kolm-neli inimest jälle tööle panna. Missugused otsused kohtud teevad, sõltub vist neist endist, kuid kohtuprotsess saab pisut selgema suuna."

Oopkaup lisas, et Eesti riigile määratud nõue oli algselt üle 700 miljoni krooni. Euroopa Komisjon tegi samas 25% hinnaalandust põhjendusel, et raha kogumise kulud on suured. Nn üleliigsete laovarude eest tuli Eestil Euroopa Liidule tasuda neljas võrdses osas. Kolm makset on juba tehtud ja viimane osa oli kirjutatud tänavusse riigieelarvesse.

"Raske vastata," kostis Oopkaup samas küsimuse peale, kui paljud viie aasta tagused spekuleerijad tänaseks veel tegutsevad ning maksevõimelised on. "Osad neist tehtigi vaid ühekordseks tehinguks," lisas Oopkaup.

Laotrahvi kohtus vaidlustanud AS Balbiino juht Jaak Muug viibis täna Riias, kuid lubas teemat kommenteerida esimesel võimalusel. Jäätisetootja suhkrutrahv ulatus esialgu 2 miljoni kroonini.

Luterma (endine Kalev) õigusteeninduse juht Allan Viirma ütles Äripäevale tänavu veebruaris, et kuna üleliigse laovaru maksuotsused on kohtus vaidlustatud, on trahvisummast vara rääkida. Meedia andmetel ulatub magusavabriku suhkrutrahv 130 miljoni kroonini.

Suhkruga spekuleerinud Bumiller, millelt maksuamet 81 miljonit krooni nõudis, läks juba 2006. aasta sügiseks pankrotti. Põlva Piimaga lepinguliselt seotud ja enne 2004. aasta maid piimapulbrit ning võid varunud Montex Eesti on juba mitu aastat likvideerimisel.

Peale Balbiino ja Kalevi võitlesid laotrahvide pärast kohtus ka Pärnu Õlu, Tarco Vein, Ösel Foods, Linda Nektar, Maag, Altromax, Teskatel, Hadleri Toidulisandid jt.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara