Eestis valmistatakse keskkonnasõbralikke GreenTec kilekotte

Skandinaavia ühte suurimasse plastiku
tootmise kontserni Norfolier Group kuuluv Norfolier Baltic alustas Eestis
keskkonnasõbralike kilekottide tootmist.

Kaubanduskettides poekottidena kasutamiseks mõeldud GreenTec kilekotid valmistatakse ümber töödeldud plastikust. Tehnoloogia võimaldab vähendada uue plasti kasutust 60 protsendi ja energiakasutust 40 protsendi võrra.

Priit Pappel, Norfolier Baltic OÜ tegevjuht ütles, et ümbertöödeldud plastikust GreenTec poekotiga tehakse kilekottide valmistamises keskkonnsõbralikkuse alal pikk samm edasi. "Suunad, mida me Norfolieris arendame, on vähendada plasti kasutust, taaskasutada juba olemasolevaid kotte ja käidelda kasutatuid," rääkis Pappel, kes usub, et varsti on GreenTec kotid kasutusel ka Eestis tegutsevates kaubanduskettides. Tootmiseks mõeldud masinad soetati EASi tootmisettevõtte tehnoloogiainvesteeringu toetuse abiga.

Norfolier GreenTec kotid toodetakse õhemast kilest kui tavalised kandekotid, vähendades plasti kasutust, kuid lubavad, et kandevõime jääb samaks. Kotid koosnevad vähemalt 50 protsendist taaskasutatavast kilest ja nende kandevõime säilib ka 12 kg kaubaga täitmisel. Keskkonnasõbralikkust arvestades piirdutakse kottidele trükkides kolme värviga, mis ei sisalda raskemetalle.

Norra keskkonnaministeeriumi andmetel kasutatakse seal umbes 1 miljard ja kampaania Killerkott tapab! andmetel Eestis 700 miljonit plastkandekotti aastas.

Tallinnas Lasnamäel tegutsev Norfolier Baltic kuulub Skandinaavia plastiku tootmise kontserni Norfolier Group. Grupp tegeleb poekottide, kottide ja ehituskile ning plastikust pakendilahenduste tootmisega. Grupil on 4 tehast Norras, 2 Taanis ja 1 Eestis, tööd antakse 350 inimesele ning 2008. aasta käive oli 1,4 miljardit Eesti krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara