Leedulastele läinud Tobaccoland rabeles kahjumis

Mullu Leedu kapitalile kuuluva edasimüügi-
ja logistikafirma Eugesta omandisse läinud Tobaccoland Eesti vajus muutustele
vaatamata ligi kümne miljoni kroonisesse kahjumisse.

Eugesta Eesti teenis mullu 604,2 miljoni kroonise müügitulu juures 9,7 miljonit krooni kahjumit. 2007. aasta tulemiks oli 558,8 miljonit käivet ja 2,5 miljonit kasumit.

Eelmise aasta 13. juunil sõlmis JTI oma tütarfirma Tobaccolandi aktsiate ostu-müügilepingu, millega Leedu ja Läti juhtiv logistikafirma kinnitas kanna Eesti turule. Pärast seda laiendas täna Eugesta Eesti nime kandev Tobaccoland sortimenti, lisades JTI tubakatoodetele, tikkudele-välgumihklitele, patareidele ja kõnekaartidele Wrigley nätsud, Bella hügieenitooted ning laia valiku Unileveri kaupa.

Tubakaaktsiisi tõus möödunud aasta 1. jaanuaril ja 1. juulil vähendas oluliselt tubakatoodete müügimahte ja rentaabluse kasvatamine oli Eugesta Eestile suureks väljakutseks, märkis firma juhatus majandusaasta aruandes.

Kuna tubakatoodete maksumärkide kujundus muutus, pidi Eugesta turult tagasi võtma märkimisväärse koguse kaupa. Vastavalt seadusele tuli see hävitada.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara