Onistar on pankrotis

Harju maakohus kuulutas eile välja
suuromanik Igor Savenkovi firma Onistar pankroti. Kohtumäärus kuulub
viivitamatult täitmisele.

Kohus nimetas ajutiseks pankrotihalduriks Rein Vaiksaare ning määras võlausaldajate esimeseks üldkoosolekuks 2. juuli. Koosolek toimub Kentmanni kohtumajas.

Võlausaldajad kohustatakse hiljemalt kahe kuu jooksul teatama nõudeavaldusega haldurile kõigist oma nõuetest võlgniku vastu.

Onistari maksuvõlg küünib tänase päeva seisuga üle 37 miljoni krooni, millele lisandub 8,8 miljonit krooni intressi. Maksuvõlga ajatatud ei ole.

Mai lõpus kirjutas aripaev.ee, et kohus algatas ASi Grand Marketing avalduse alusel Igor Savenkovi eraisiku pankrotimenetluse. Eelmisel neljapäeval toimunud istungil rahuldas kohus Grand Marketingi avalduse istungi edasilükkamiseks, kuna pooled tahavad jõuda lahenduseni läbirääkimistega. Kohtusaalis fikseeriti läbirääkimiste lõplikuks tähtajaks 29. juuli. Ajutise pankrotihalduri Urmas Trossi sõnul on Savenkovil piisavalt vara, et küsimus kokkuleppe teel lahendada.

Märtsis proovis Onistar saneerimist. Selle nädala esmaspäeval pankrotistus Onistari tütarfirma Onistar Trading.

Onistari omanikud on Igor Savenkov ja Aleksandr Tokarev. Juhatusse kuulub Vladimir Fonin.

Onistari kodulehel on kirjas, et tegemist on Eesti kapitalil põhineva kontserniga, mis ühendab endas Eesti piiritusetootjaid, Sillamäe Õlletehast ja viinatootmist. Lisaks piiritusele ja õllele toodeti lahjasid alkohoolseid jooke ja lauavett ning villitakse konjakit, brändit ja viskit. Kogu toodang valmis ettevõtte kodulehe andmetel kodumaisest toorainest.

Onistar tegi koostööd mitmete suurte tegijatega maailmas nagu näiteks viinatootjaga Moskva tehas Kristall. Kodulehe andmetel on Onistar pääsenud ka Guinessi rekordite raamatusse, kuna toodeti maailma kangeim alkohol, mida kunagi müüdud on - 98%-ne kartulipiiritus. Piiritust toodeti 1918-1939 aastal ja seda valmistati Rakvere Piiritusetehases. Ehkki rekordi püstitamisest möödub loetud aastate pärast sajand, pole rekordit siiani ületatud.

Onistari tuntumate toodete hulka kuuluvad viin Y2K, Savenkoff Premium, Onistar Original Vodka, Moe viin, Hundijala Vesi, Pipranaps, Y2K Mix Drink ja palju muud.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara