Tarbijakaitseamet soovitab ettevõtjatel hinnatõusust hoiduda

Täna kohtunud tarbijakaitseameti,
kaupmeeste liidu ning suurte jaekaubandusettevõtete esindajad leppisid kokku,
kuidas jõustada vajalik käibemaksu tõusust tulenevad muutused kiiresti
ja tarbijale arusaadavalt.

1. juulil jõustub käibemaksu uus määr, mis nõuab kaupmeestelt nii majandustarkvara ümber seadistamist kui ka poodides hinnasiltide ümber tegemist. Samuti seisavad kaupmehed silmitsi küsimusega, kelle kanda jääb käibemaksu tõusust tulenev hinnavahe.

Mitmed ettevõtjad on tundnud muret kiire käibemaksutõusu jõustumisega ja ebapiisava ajaga hinnaesitluse korrastamiseks. Eesmärgiga arutada, kuidas jõustada vajalik seadusemuudatus kiiresti ja tarbijale arusaadavalt, kohtusid täna Tarbijakaitseameti, Kaupmeesete Liidu ning suurte jaekaubandusettevõtete esindajad.

Kohtumisel lepiti kokku alljärgnevas:
- tarbijale tuleb korrektne lõpphind esitada kassas ning ostutšekil seaduse jõustumisel 1. juulist 2009;
- lubatud on üleminekuperiood kõikide hinnasiltide korrastamiseks müügisaalis ja toodetel kuni 31. august 2009. Sellisel juhul tuleb tarbijale selgelt ja arusaadavalt esitada informatsioon võimaliku hinnaerinevuse kohta müügisaalis nt“ kaubal olevad hinnad võivad erineda seoses käibemaksumäära tõusuga kassas kuni 1,7%“. Vastavustabelite/ümberarvestustabelite kasutamine on sellisel juhul tarbijale abiks.
- sooduskampaaniate ja soodusmüükide korraldamisel peab tarbijale esitatav toote lõpphind olema ühtne nii müügisaalis, tootel, kassas kui ka reklaamlehel;
- seoses majandustarkvaraga seotud muudatuste sisseviimiseks rakendakse teatud juhtudel üleminekuaega ostutšekil korrektse käibemaksumäära esitamisega kuni 31.juuli 2009.

Tarbijakaitseameti peadirektor Helle Aruniit väljendas kohtumisel lootust, et ettevõtjad suhtuvad maksumäära muutusesse mõistlikult ja ei hakka peale majandustarkvaras muudatuste sisseviimist maksumääratõusu tarbijatelt juurde küsima, vaid leiavad selleks alternatiive.

Ettevõtjad, kes ei torma kohe hindasid tõstma, vaid suhtuvad muudatusse mõistlikult ja arvestavad tarbijate huvisid, omavad Aruniidu sõnul ka suuremat konkurentsieelist praeguses majandusolukorras. "Kindlasti on ettevõtjatel selleks võimalusi, arvestades, et juulikuu on kõikjal soodusmüükide kuu, kus võib pakkuda tarbijatele väga erinevaid soodustusi," ütles Aruniit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara