Hiina keelab virtuaalrahaga päris kaupade eest tasuda

Hiina avaldas virtuaalraha levikut tugevalt
piirava määruse kahandamaks selle võimalikku halba mõju riigi
finantssüsteemile.

Reedeses kultuuri- ja majandusministeeriumi ühisdokumendis ka defineeritakse esmakordselt virtuaalraha mõiste, teatas Xinhua. Virtuaalraha mõiste alla kuuluvad näiteks võrgumängude ettemaksukaardid, sinna ei kuulu aga päris raha eest valmis soetatud mänguvarustus nagu relvastus või kostüüm.

Virtuaalraha eest, mida saab kindla kursiga pärisraha eest osta, tohib müüa ainult selle väljaandja pakutavaid virtuaalseid kaupu ja teenuseid, mitte aga tegelikke kaupu, seisis määruses.

Uuringute kohaselt on Hiinas virtuaalraha käive viimastel aastatel kasvanud 20% aastas, ulatudes miljarditesse jüaanidesse. Hiina internetikasutajate arv 298 miljonit on riigiti maailma suurim. 2007. aastast alates on virtuaalraha kasutamine köitnud võimude tähelepanu seoses hasartmängude ja salakaubanduse soodustamisega. Uute reeglite kohaselt on virtuaalraha kasutamine hasartmängudes karistatav ning alaealistel on selle soetamine üldse keelatud. Samuti plaanitakse järelevalvet, et virtuaalseid krediite ei kasutataks rahapesuks.

Hiina populaarseim sedasorti maksevahend on „QQ Mündid“, mille väljaandjal Tencent.com on üle 220 miljoni registreerunud kasutaja. Ettevõte avaldas laupäeval valitsusele „otsustavat toetust“ ja lubas igakülgset koostööd võitluseks võrgus areneva varguse ja kelmusega.

Hiina veebimajanduse eksperdi Cui Rani sõnul üritab määrus ebaseadusliku võrgutegevuse õiepungad ära lõigata, kuivõrd praegune kauplemismaht on riigi finantssüsteemi kõigutamiseks veel liiga väike. Samas võivad üha suuremad konverteerimised virtuaal- ja pärisraha vahel avaldada mõju rahandussüsteemile, märkis ta.

Hiina on äratanud rahvusvahelist tähelepanu oma katsetega internetti tsenseerida. Valitsus on avalikult rääkinud noorsoo moraali kõigutava pornograafia vältimisest, mitte aga poliitiliselt ebasobiva materjali leviku piiramisest. Hiina viimane avalikuks saanud samm interneti alal on hiljutine soov installeerida filter kõigisse riigis müüdavatesse uutesse arvutitesse.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara