Hoiatus: ära telli veebikauplusest topmarket.ee

Tarbijakaitseameti poole on viimastel
päevadel pöördunud mitmed tarbijad, kel on probleeme internetikauplusega
aadressil topmarket.ee. Tarbijad on mures, sest ei saa tellitud kaupa
kätte, samuti ei ole neil õnnestunud saada kontakti veebipoe pidajatega.

Pöördumiste tulemusena algatas amet menetluse, mille käigus selgus, et poodi topmarket.ee omaval ettevõttel Keyholm OÜ puudub kohustuslik registreering majandustegevuse registris. Lisaks on tarbijatele esitatav informatsioon puudulik ning ostjatelt nõutakse 100% ettemaksu teostamist. Menetluse käigus selgus ka asjaolu, et Keyholmi juriidiliseks aadressiks on Tallinnas asuv Pelgulinna sünnitusmaja, teatas tarbijakaitseamet.

Tarbijakaitseametil ei ole mitmekordsetele katsetele vaatamata õnnestunud saada Keyholmiga ühendust, mistõttu on amet seisukohal, et tegemist võib olla pettusega. Seoses sellega soovitab tarbijakaitseamet vältida ostude sooritamist internetikauplusest topmarket.ee.

Selleks, et osta internetikauplusest turvaliselt, on võlaõigusseadusest tulenevalt ettevõtjale seatud kindlad tingimused. Internetikauplus on kohustatud esitama:
- oma veebilehel ettevõtte juriidilise nime ja aadressi,
- müüdava kauba ja teenuse põhitunnused,
- kauba või teenuse hinna (sealhulgas maksud, hinna muud koostisosad ja nende suurus),
- kauba üleandmise või teenuse osutamise korra ja tingimused,
- peale tellimuse esitamist ostjale tellimuse kinnitus.

Tarbijal on ka lepingust taganemise õigus ehk võimalus oma ostust loobuda 14 päeva jooksul. Kui sellisest võimalusest tarbijate ei teavitatud, siis on taganemise õigus kolm kuud.

Tulenevalt võlaõigusseadusest ei tohi ka kohustada tarbijat tasuma ettemaksuks enam kui 50% ulatuses ostuhinnast. Enne ostu sooritamist soovitab tarbijakaitseamet küsida e-kirja teel täpsustavaid küsimusi, samuti otsida internetist huvi pakkuva veebipoe kohta teiste tarbijate kommentaare ja kogemusi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara