NG investeeringud pidas mullu hästi vastu

Jüri Käo suurosalusega ettevõte
kaotas eelmisel aastal küll kõvasti efektiivsuses, kuid suutis siiski oma
äritegevusega veel positiivset rahavoogu toota, selgus NG Investeeringute
aastaaruandest.

Ettevõtte aastane puhaskasum langes 86% ehk sajale miljonile kroonile, millest 66 miljonit kuulub emaettevõtte osanikele. Sellest johtuvalt kukkusid märgatavalt ka erinevad kasumiga seotud suhtarvud – omakapitali tootlikkus (ROE) langes näiteks 2007. aasta 42%-lt 5%-le.

Kuigi suurendati ka kohustusi, püsib ettevõtte likviidsus vähemalt eelmise aasta lõpu seisuga veel küllaltki tugeval tasemel – käibevara ületab lühiajalisi kohustusi 1,2kordselt.

NG Investeeringute varade maht tõusis peamiselt Tallinna Kaubamaja laienemisega seoses 2008. aastal 22% ehk 5,2 miljardi kroonini.

Äritegevusest suudeti aastaga genereerida 256 miljoni krooni suurust rahavoogu, põhivara soetati aasta jooksul miljardi krooni eest, laenu võeti 1,4 miljardit. Eelmise aasta lõpu seisuga oli NG Investeeringutel raha 402 miljonit krooni, aasta varem aga 640 miljonit krooni.

Ettevõtte aastakäive kasvas 13%, 8,7 miljardi kroonini.

NG Investeeringutel on 31 tütarettevõtet, nende hulgas näiteks 100%-lise osalusega Liviko ja Balbiino, 67%-lise osalusega börsiettevõte Tallinna Kaubamaja.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara