NG investeeringud pidas mullu hästi vastu

Jüri Käo suurosalusega ettevõte
kaotas eelmisel aastal küll kõvasti efektiivsuses, kuid suutis siiski oma
äritegevusega veel positiivset rahavoogu toota, selgus NG Investeeringute
aastaaruandest.

Ettevõtte aastane puhaskasum langes 86% ehk sajale miljonile kroonile, millest 66 miljonit kuulub emaettevõtte osanikele. Sellest johtuvalt kukkusid märgatavalt ka erinevad kasumiga seotud suhtarvud – omakapitali tootlikkus (ROE) langes näiteks 2007. aasta 42%-lt 5%-le.

Kuigi suurendati ka kohustusi, püsib ettevõtte likviidsus vähemalt eelmise aasta lõpu seisuga veel küllaltki tugeval tasemel – käibevara ületab lühiajalisi kohustusi 1,2kordselt.

NG Investeeringute varade maht tõusis peamiselt Tallinna Kaubamaja laienemisega seoses 2008. aastal 22% ehk 5,2 miljardi kroonini.

Äritegevusest suudeti aastaga genereerida 256 miljoni krooni suurust rahavoogu, põhivara soetati aasta jooksul miljardi krooni eest, laenu võeti 1,4 miljardit. Eelmise aasta lõpu seisuga oli NG Investeeringutel raha 402 miljonit krooni, aasta varem aga 640 miljonit krooni.

Ettevõtte aastakäive kasvas 13%, 8,7 miljardi kroonini.

NG Investeeringutel on 31 tütarettevõtet, nende hulgas näiteks 100%-lise osalusega Liviko ja Balbiino, 67%-lise osalusega börsiettevõte Tallinna Kaubamaja.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara