NG investeeringud pidas mullu hästi vastu

Jüri Käo suurosalusega ettevõte
kaotas eelmisel aastal küll kõvasti efektiivsuses, kuid suutis siiski oma
äritegevusega veel positiivset rahavoogu toota, selgus NG Investeeringute
aastaaruandest.

Ettevõtte aastane puhaskasum langes 86% ehk sajale miljonile kroonile, millest 66 miljonit kuulub emaettevõtte osanikele. Sellest johtuvalt kukkusid märgatavalt ka erinevad kasumiga seotud suhtarvud – omakapitali tootlikkus (ROE) langes näiteks 2007. aasta 42%-lt 5%-le.

Kuigi suurendati ka kohustusi, püsib ettevõtte likviidsus vähemalt eelmise aasta lõpu seisuga veel küllaltki tugeval tasemel – käibevara ületab lühiajalisi kohustusi 1,2kordselt.

NG Investeeringute varade maht tõusis peamiselt Tallinna Kaubamaja laienemisega seoses 2008. aastal 22% ehk 5,2 miljardi kroonini.

Äritegevusest suudeti aastaga genereerida 256 miljoni krooni suurust rahavoogu, põhivara soetati aasta jooksul miljardi krooni eest, laenu võeti 1,4 miljardit. Eelmise aasta lõpu seisuga oli NG Investeeringutel raha 402 miljonit krooni, aasta varem aga 640 miljonit krooni.

Ettevõtte aastakäive kasvas 13%, 8,7 miljardi kroonini.

NG Investeeringutel on 31 tütarettevõtet, nende hulgas näiteks 100%-lise osalusega Liviko ja Balbiino, 67%-lise osalusega börsiettevõte Tallinna Kaubamaja.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara