Nõo Lihatööstus üllatas kasumi kasvuga

Nõo Lihatööstuse müügitulu kasvas 2008.
aastal 38,2% 191,3 miljoni kroonini, samal ajal kasvas ka puhaskasum ligi 15,3%.
Nõo Lihatööstus teenis läinud aastal pea 6 miljonit krooni kasumit.

Teised Äripäeva poolt läbi vaadatud lihatööstuste ja lihakombinaatide majandusaasta aruanded nii head pilti ei näita olles langenud kahjumisse või vähendanud 2007. aastaga võrreldes kasumit.

2007. aastal teenis Nõo Lihatööstus 5,1 miljonit krooni puhaskasumit, millest selleks aastaks sai 5,9 miljonit. Müügikäive Läti vabariiki suurenes 2008. aastal 272,8% võrreldes aasta varasemaga, selgus ettevõtte majandusaasta aruandest.

Ka Nõo nagu mitmed teised Eesti lihatööstused mainis aruandes ära 2008. aastal olnud tooraine hinnatõusu, mida nimetati ettevõtte jaoks tõeliseks katsumuseks.

2008. aasta planeeritud müügimahu kasv Eestis ületati rohkem kui 31%-ga. Samuti ületati planeeritud müügikäive Lätis 100 000 krooniga kuus.

Nõo Lihatööstus tegi aktsionäridele ettepaneku, dividende mitte maksta. Eelmiste perioodide jaotamata kasum 2008. aasta alguses oli 53,8 miljonit krooni, millele lisandub 2008. aasta jaotamata kasum summas 5,9 miljonit krooni.

Nõo Lihatööstuse keskmine töötajate arv möödunud aastal oli 135 ning neile makstud palkade ja lisatasude kogusumma oli 21,2 miljonit krooni, mille hulka kuulusid ka juhatuse liikmetele maksud töötasud summas 852 000 krooni.

2009. aastal plaanitakse majandusaasta aruande kohaselt eksporti arendada, laiendades müüki Leetu ja Soome.

Nõo lihatööstus asutati 1992. aastal. Firma tegevusalaks on lihasaaduste tootmine ja turustamine.

Äripäeva infopanga Agent andmetel on Nõo Lihatööstuse AS omanikud tegevjuht Toomas Kruustük, kellele kuulub 30,46% ettevõttest, nõukogu liige Peeter Kõiv (21,49% osalusest) ja Ain Otstavel (23,14% osalusest).

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara