Amserv: puudu võib tulla odavatest autodest

Kasutatud autode defitsiit saab tulla ehk
ainult odavamate autode seas, sest kallimaid, mida võtavad hätta sattunud
klientidelt ära ka pangad, on turul küll. Viimast kinnitas Äripäevale ka
Swedbank.

„Odavamatest autodest võib küll tulla puudus,“ nõustus Amserv Auto AS müügi- ja turundusdirektor Margus Nõmmik täna varem Veho Eesti kasutatud autode ja autode komisjonimüügi osakonna juhataja Urmas Kariku poolt välja öeldud väitega.

Nõmmik tõdes, et ka Amservi platsidel on autode hulk kahanenud. „Kallimad autod ikkagi seisavad ja neile ostjat leida on raske. Liisingud on ettevaatlikumad ja samuti ka ostjad,“ rääkis ta.

„Defitsiit võib tekkida suurusjärgus kuni 150 000 krooni maksvate autode osas,“ selgitas turundusdirektor ning lisas: põhjuseks see, et need kes siiani autosid Saksamaalt treileritega tõid, enam võimelised tooma ei ole ja kasutatud autode maht turul väheneb.“

Nõmmik nentis, et kui enne oli Eestis väga palju autoplatse, kust kasutatud autosid osta sai, siis tänaseks on mitmed nendest oma tegevuse lõpetanud, kuna autod jäid seisma ja pangad äritegevust enam ei finantseerinud.

Teise nurga alt asja vaadates, rääkis Nõmmik, et tänaseks on enamus automüüjaid hinnasõja lõpetanud ning minnakse tagasi tavaliste allahindluste juurde. See mõjutab ka kasutatud autode turgu ja hinnad lähevad normi piiresse tagasi, lisas ta.

Autosid uuemate vastu vahetatakse aga Amservis nagu ka Vehos viimasel ajal vähem ning liisingulepinguid pikendatakse tihemini kui mullu.

Pankade poolt liisingumaksetega kimpus olevatelt klientidelt ära võetavad autod on kallimad ja nende defitsiiti ei teki kindlasti, ütles Nõmmik.

„Ma ei saa nõustuda prognoosiga, nagu oleks tulemas kasutatud autode defitsiit, sest tänased arengud turul seda tendentsi ei kinnita. Minu hinnangul näeme me pigem veel mõnda aega müüki tulevate kasutatud autode mahu kasvu,“ ütles Äripäevale Swedbanki varapõhise finantseerimise juriidilise osakonna juhataja Sven Jürgenson.

Hindade osas prognoosib pank hinnalanguse aeglustumist, kuid mõnda aega võivad hinnad veel langeda, seda eriti kallimate autode segmendis, lisas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara