Enteri suhtes algatati pankrotimenetlus, ML Arvutid saneerimisel

Aivar Paalbergi suurosalusega digikaupade
jaemüügiketi Enter ITMarketi suhtes algatas Harju maakohus
pankrotimenetluse, ML Arvutite suhtes aga saneerimismenetluse.

Harju maakohtu kohtuniku Maie Seppo sekretär Kadri Lember kinnitas, et Enter oli ise teinud pankroti algatamise avalduse ning 3. septembriks on määratud ka esimene istung.

Ml Arvutid peavad saneerimiskava esitama augusti lõpuks. Aivar Paalberg lubas põhjalikuma kommentaari anda homme, märkides, et see uudis on ka temale vaid paar tundi vana ning ta tahab pankrotihalduriga olukorra läbi arutada. "Pankrot võib ju lõppeda millega iganes," jäi ta napisõnaliseks.

Enteril (10,6 mln kr) ja ML Arvutitel (6,4 mln kr) on kahe peale 17 miljoni kroonine maksuvõlg. Enter ja ka Enteri tütarfirma, Apple’i kaupa müüv IDream on mitu kauplust üle Eesti sulgenud.

Kui eelmisel aastal andis Gild Enterile 15 miljoni krooni suuruse laenu, millel oli krõbe intress (30%) ja tagasimakseaeg selle aasta juuli algul, siis näib, et jaeketi arengus oodatud hüpet paremuse poole toimunud. GILD Bankersi partner ja GILD Arbitrage`i fondijuht Tõnno Vähk ütles toona Gildi investeeringut kommenteerides, et Enter on valinud vettpidava jaemüügi strateegia, mille edu on tõestatud teistel turgudel ja ka ettevõtte seniste tulemustega.

Suletud Enteri kauplus Ülemiste keskuses

Tegelikkus näib praegu tõestavat vastupidist, näiteks Rakvere Põhjakeskuses on Enteri kaupluse uksed suletud, kuid kaup on kaupluses veel sees, sest Põhjakeskus tahab Enterilt võlga kätte saada. Olukorra lahendamiseks on kohal käinud ka politsei, sest Enter tahtis kaupa ära viia. Kuigi keskusel on leping Enteriga, ei olnud kogu kaup Enteri oma ja et välja selgitada, kelle mis täpselt kuulub, kutsuti politsei kohale.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara