Allahindlused närisid Viru keskuse käibe väiksemaks

Viru keskuse eelmise poolaasta külastajate
ja ostude arv jäi samaväärseks eelmise aasta näitajatega, kuid käive kahanes 19
protsenti.

Viru keskuses müüdi poolaasta jooksul 814 miljoni krooni eest kaupu ja ostude arv jäi eelmise aasta tasemele. Viru keskuse juhatuse liikme Ants Vasara sõnul on käibe languse põhjuseks keskmise ostusumma vähenemine. Selle on ühelt poolt tinginud ostjate säästlik tarbimine ja teisalt suured allahindlused.

„Pidevad allahindlused on loonud turul situatsiooni, kus tarbija on harjunud väga soodsate hindadega ja ilma allahindluste või sooduspakkumiseta kaupu on poodidel pea võimatu müüa,“ tõdes Vasar.

Vasara sõnul mõjutas sel kevadel Viru keskuse tegevust ja käivet ka mitmete uute ja oluliste esinduste tulek keskusesse, mille käigus oli osa kauplusi ümberehitamiseks ja sisustamiseks suletud.

„See aasta on keskuse jaoks uuenemise mõttes oluline, sest keskusesse on lisandunud mitmeid uusi kaubamärke, mis on lisandväärtuseks meie klientidele,“ märkis Vasar.

Viru keskust külastas aasta esimese kuue kuu jooksul 5,2 miljonit inimest, sooritades 4,7 miljonit ostu. Vasara sõnul on need näitajad rahuldavad, kuna poolaasta tulemuste kohaselt sooritas ostu keskmiselt 90% külastanutest ning olulist külastatavuse vähenemist pole märgata,“ rääkis Vasar.

.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara