Euroopa Komisjoni uued eeskirjad peaks parandama gaasi tarnekindlust

Euroopa Komisjon võttis täna vastu uue
määruse, et parandada gaasi tarnekindlust siseturul ning paremini toime tulla
gaasitarnehäiretega.

Sellega luuakse mehhanismid liikmesriikide paremaks koostööks, et toime tulla võimalike tõsiste gaasitarnehäiretega ning kohustatakse kõiki liikmesriike ja nende gaasiturgudel osalejaid tegutsema tõhusalt ja ennetavalt, teatas Euroopa Komisjoni esindus oma pressiteates.

“Energiajulgeoleku suurendamine on lähiaastate esimene prioriteet. Peame tegutsema parima tulemuse nimel, kuid olema valmis ka halvimaks. Euroopa peab varasematest kriisidest õppust võtma ja tagama, et tema ilmsüüta elanikud külma kätte ei jääks,” ütles Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso. Tema sõnul kohustaks eelnõu liikmesriike järgmisteks gaasitarnehäireteks valmis olema ja häire korral koostööd tegema.

EL on üks suuremaid gaasitarbijaid ja 2009. aasta jaanuari gaasikriis näitas tarnehäiretega toimetulekuks ettenähtud seniste mehhanismide nõrkust. Gaas moodustab praegu rohkem kui neljandiku ELi energiatarnetest. Üle poole sellest gaasist tuleb väljastpoolt ja aastaks 2020 imporditakse tõenäoliselt 80% ELi gaasist. Mõned liikmesriigid on juba täielikult sõltuvad imporditavast gaasist.

Euroopa Liit ootab uut gaasikriisi juba augustis

Euroopa Liit valmistub uueks gaasikriisiks tehniliste normide muutmisega, rääkis Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Andris Piebalgs tänasel pressikonverentsil Brüsselis.

Euroopa komisjon ei välista, et uus kriis võib alata juba augustis, vahendas uudisteportaal Finmarket Piebalgsi sõnu. Kriisi leevendamiseks plaanib komisjon eraldada uue gaasi ja elektri infrastruktuuri tarbeks 3 miljardit eurot.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply veebipõhine kassa- ja laotarkvara

Erply on veebipõhine kassa- ja laotarkvara, mis on suunatud hulgimüügi, jaemüügi ja teeninduse valdkonnale. Kõik vajalik on standardlahenduses olemas ning lihtsasti juurutatav.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara