Türgi keelab euroliidu eeskujul baarides ja restoranides suitsetamise

Türgi keelab tänasest suitsetamise
baaridest, restoranides ja kinnistes ruumides, järgides sellega euroliidu
riikide nagu Itaalia, Iirimaa ja Suurbritannia eeskuju, kirjutas Bloomberg.

Täna kehtima hakanud keeld järgneb 2008. aasta mais vastu võetud seadust, mis keelas suitsetamise töökohtades, kauplustes, koolides ja haiglates.

Umbes 35% Türgi täisealisest elanikkonnast on suitsetajad, seal hulgas rohkem kui pooled riigi meestest. Türgi valitsus kulutab umbes 4,2 miljardit dollarit aastas, et ravida suitsetamisest tekkinud haigusi, samas teenib riik sigarettide müügi maksudest rohkem kui kahekordse summa tagasi.

Ettekujutus, et türklased ja tubakas on lahutamatud kajastub ka mitmes Euroopa keeles väljendiga "suitsetab nagu türklane", viidates türklaste rohkele suitsetamisele.

Keelu tagajärjel võib aga Türgi tubakaturg 5% kokku tõmbuda, vahendas ajaleht Hurriyet American Tobacco Plc kohaliku üksuse tegevjuhi sõnul. Maailma suurimad sigarettide tootjad BAT ja Philip Morris International Inc toodavad sigarette Türgis.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara