Viru Keskus jättis mullu kahjumi kajastamata

Viru Keskusel puudub mullusel
aruandeperioodil kasum, kuna hallatava kinnisvara omanikud katsid ettevõtte
tegevuse kulud, seisab majandusaruandes. Kasum puudus ka 2007. aastal.

Samas oli mullu ärikasum 42 440 krooniga ja aasta varem oli Viru Keskus 81 113 krooniga kahjumis.

Viru Keskust külastas läinud aastal 11,2 miljonit inimest. Keskmine külastajate arv oli 30 684 inimest päevas. Kokku sooritati 10,8 miljonit ostu ja keskuse käibeks kujunes 2,12 miljardit krooni.

Müügitulu näitas ettevõte mullu võrreldes varasemaga 14protsendist kasvu, jõudes 43,3 miljoni kroonini. 2007. aastal oli müügitulu 37,8 miljonit krooni, kasvades aastaga 11 protsenti.

Aktsiaseltsis töötab 4 inimest. Kokku maksti eelmisel aastal netotöötasudeks 2 038 736 krooni, millest juhatuse liikme tasu oli 975 621 krooni. Ants Vasar on ainus juhatuse liige ja tema keskmiseks kuusissetulekuks kujunes 81 301 krooni.

Aruandes seisab veel, kui juhatuse liiget ei valita järgnevaks perioodiks, on tal õigus hüvitisele eelneva 12 kuu põhitasu ulatuses.

Lähtudes asjaolust, et oluline osa üürilepingust lõpeb 5aastase üüriperioodi järel, on Viru Keskuse tänavuseks suurimaks väljakutseks sõlmida uued üürilepingud lõppevate asemele, tuua Viru Keskusse juurde kaasaegseid ning atraktiivseid kaubamärke värskendamaks keskuse imagot, suurendada külastajate arvu ja kasvatada käivet, seisis aruandes.

Viru Keskuse omanikud

51,4% - Viru Väljaku Arenduse AS

44,9 % - AS Viru Center

3,7% - AS Hotelco

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara