Tadžiki president käskis soetada kahe aasta toiduvaru

Tadžikistanis peab iga pere muretsema omale
varuks kahe aasta toidumoona, sest selline on riigi presidendi Emomali Rahmoni
käsk, vahendas Lenta.

Riigipea põhjendas toiduvarude soetamist ülemaailmse majanduskriisi, looduskatastroofide ja muu sarnasega.

Ametlikel andmetel on Tadžikistan majanduskriisis enam-vähem toime tulnud. Riigi SKP kasvas tänavu esimesel poolaastal möödunud aastaga võrreldes 2,8%, ehkki tööstustoodang langes samal ajal 13,3%. Majanduskasvu põhjendatakse teenuste kasvuga.

Seejuures on Tadžikistan üks neist maailma riikidest, mille SKP kujuneb peamiselt töömigrantide saadetud rahast. Arusaadavalt kasvab tööpuudus kasvab tadžiki töömigrantide seas. Tänavu esimeses kvartalis saatsid nad Venemaalt koju 278 miljonit dollarit aasta varasema 925 miljoni dollari asemel. Seega vähenes nende sissetulek kolm korda.

Tänavu kevadel kannatas Tadžikistan ülemäärase vihmasaju ja üleujutuste all, mis kahjustas põllumajandust, teedevõrku, elamuid ning tööstust. Kogukahjuks hinnati 100 miljonit dollarit.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara