Baltikal läheb käibeprognoosi täitmine üliraskeks

Baltika esimese poolaasta müügitulemusi
vaadates läheb ettevõtte selle aasta käibeprognoosi täitmine väga
keeruliseks.

Moerõivaste jaemüüja prognoosib selle aasta käibeprognoosiks 1,083 kuni 1,125 miljardit krooni ning jaemüügi käibeprognoosiks 0,99 kuni 1,02 miljardit krooni, kirjutas ettevõte eelmise aasta neljanda kvartali majandusaruandes. Seega peaks selle aasta käive võrreldes eelmise aasta käibega kahanema 69 kuni 111 miljoni krooni võrra ning jaemüügi käive 39 kuni 69 miljoni krooni võrra.

Kontserni esimese poolaasta käive on eelmise aastaga võrreldes 115 ning jaemüük 87 miljonit väiksem, mis tähendab seda, et prognooside täitmiseks peaks ettevõtte müük teisel poolaastal võrreldes eelmise aastaga kasvama. Baltika igakuiseid müügitulemusi vaadates selgub aga, et trend on pigem vastupidine. Kui jaanuaris kahanes müük seitse ning jaemüük kaks protsenti, siis juunis olid langused vastavalt 21 ja 29 protsenti.

Baltika esimese kvartali majandusaruandest selgub, et ettevõte vähendas hulgimüügi prognoosi 20 miljoni krooni võrra 70-80 miljoni kroonini. Jaemüügi ning ettevõtet kogukäibe prognoosi pole seni veel muudetud. Tõsi, teise kvartali majandusaruanne pole ka Tallinna börsi koduleheküljele veel jõudnud.

Baltika aktsia hind oli kauplemispäeva esimese tunniga langenud 3,57 protsenti 8,45 kroonini. Tõsi, sooritatud oli vaid kaks tehingut, mille käigus vahetas omanikku kokku 1400 väärpaberit ning seega oli käive vaid veidi alla 12 tuhande krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara