Jaeketid ja tootjad teevad vastastikusi mööndusi

Suhted tootjatega on toiminud koostöö
vormis, oleme tootjatelt mööndusi palunud ja ka meie oleme neile mööndusi
teinud, rääkis Tallinna Kaubamaja AS ostudirektor Andres Käär.

Äripäev uuris tootjatelt ja edasimüüjatelt, kuidas kulgevad läbirääkimised järgmise aasta tarnete ja hindade teemal. "See on nii ja naa, eks tingimused on mingil määral kindlasti muutunud," vastas Käär Äripäeva küsimusele, kas jaekettide ja tootjate vahelistes lepingutes on toimunud olulisi muutusi. "Meil ei ole huvi kedagi nurka suruda," märkis Käär.

Tema hinnangul toimivad suhted koostöö vormis ja selles ei ole midagi muutunud, üldised tingimused on ikka samad ja mõlemad pooled peavad nendest kinni pidama.

"Oleme ise palunud tootjatelt maksetähtaegade pikendamist," rääkis ostudirektor selgitades, et ajad on sellised ja kuna kaubamajas nähakse stabiilset partnerit, on tootjad maksetähtajas vastu tulnud.

"Me ise jälgime kindlasti ka seda, kas tootja on jätkusuutlik, sest viimasel ajal on paljud tootjad pankrotti minemas ning meie oleme huvitatud kõrgest kvaliteedist ja tarnestabiilsusest."

"Viimasel ajal on tõepoolest varasematest aastatest rohkem kampaaniaid olnud, kuid ka meie oleme sunnitud selle tõttu oma marginaale vähendama," lisas Käär. "See on vastastikune, olukord on muidugi problemaatiline, kuid lisaks tootjale saab oma osa sellest ka jaekett."

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara