Valgevene hüpermarketites jätkub kaupa nädalaks

Nädal algas paljudele Valgevene ärimeestele
šokiga. Jõustus n-ö üleöö kehtestatud hulgikaubanduse keeld, mis paralüseeris
praktiliselt kogu kaubanduse, vahendas uudisteportaal charter97.org ajalehte
Komsomolskaja Pravda v Belarussi.

Kui kohaliku kauba saamiseks tuleb pöörduda otse tootja poole, mida teha importkaubaga? Varem tõid seda maale vahendajad. Pühapäeval valitsuse kinnitatud nimekirja veel ei olnud.

"Kukkus välja nii, et kuni lubatud vahendajate nimekirja pole, ei saa ma osta isegi elementaarset - paberit kontoris oleva printeri jaoks," muretses ühe turismifirma asedirektor. "Või peaksin kohe Leetu sõitma ja ostma seda otse tootjalt?!"

Raskusi pole üksnes kontorikaupadega. Hädas on näiteks ka juuksuritöökojad, kes kasutasid Saksa päritolu juuksevärvi. Pole ju mõeldav sõita Saksamaale 10 purgikese järgi. Või arvutiosad, mida peaks sel juhul ostma näiteks otse Ameerika Ühendriikidest, Apple'i käest...

Vahendajad pabistavad, kas nad võivad müüa lattu toodud välismaist kaupa: äkki satuvad nad nende sekka, kelle kaupa on keelatud jaevõrgus müüa.

"Praegu on tõesti olukord segane, mida ja kuidas teha," tunnistas väikese vahendusfirma omanik, kelle ettevõte müüb arvuteid ja valvetehnikat. "Täna pole ühtki tellimust tulnud."

"Oleme šokis!" oli esmaspäeva hommikul kõige lausutum fraas, mida võis kuulda suurte kaubamajade juhtkonnalt, kui neil paluti ministrite nõukogu otsust kommenteerida. Jaekaupmeeste sõnul jätkub neil praegustes tingimustes kaupa vaid nädalaks.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara