Valgevene plaanib impordi piiramiseks uusi võtteid

Raidla Lejins Norcous Valgevene
advokaat Olga Majitova ütles Äripäevale, et Valgevene valitsus võib lähiajal
lagedale tulla uute sammudega välisvaluuta väljavoolu ja kauba ning teenuste
impordi takistamiseks.

"Meetmed, mida Valgevene valitsus püüab kriisi allutamiseks kasutada, on kohati üsna raskesti mõistetavad, sest eeltöö läbirääkimisteks erinevate osapooltega kipub üsna puudulik olema," tõdes Majitova. "Hetkel on nimetatud akt (31. juulil kehtestatud vahendustegevuse ja hulgikaubanduse keeld - toim) küll tühistatud, kuid ei oska ennustada, milliste kaudselt välisvaluuta väljavoolu ja importi piiravate meetmetega võidakse lähiajal uuesti välja tulla."

Majitova lisas, et ta eo oska öelda, kui paljusid Eesti ettevõtteid Valgevene valitsuse tegevus puudutab. "Adekvaatne statistika, mille alusel saaks hinnata selliste muudatuste mõju antud valdkonnas tegutsevatele Eesti ja laiemalt Baltikumi ettevõtetele, on sisuliselt olematu. Oluline on aga märkida, et tühistatud akt seadis põhilised piirangud eelkõige importkaupadega tegelevatele Valgevene ettevõtetele ning puudutas vähem välisettevõtteid, samuti ei puudutanud piirang tootmisettevõtteid, kes oma toodangut ise impordivad," selgitas advokaat.

Äripäev küsis ühtlasi, mida Valgevenes tegutsevad ettevõtjad tulevikult oodata ja loota võivad. "Valitsuse plaanid ettevõtluse toetamiseks ja majanduskeskkonna liberaliseerimiseks on olnud küll järjepidevad ja nõuded erinevatele administratiivsetele protseduuridele on oluliselt vähenenud, kuid ärikeskkonna selguse, läbipaistvuse ning edasiste arengute osas on siiski veel palju teha," vastas Majitova.

"Keeruline on ärikeskkonna edasisi arenguid prognoosida, kuid IMFi seatud tingimused võimaldavad siiski loota, et uuendatud reformikava majanduse ergutamiseks teostub kiiremini ja süsteemsemalt kui seni," lisas ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara