Kaubandusjuht: keerulisem aeg kaubanduses alles ees

Kes kaupmeestest tuleva aasta teise
kvartali keskel ei ole makseraskustes, see on masu üle elanud ja jääb pikaks
ajaks ellu, ütles Tartu Tarbijate Kooperatiivi tegevdirektor Tarmo Punger.

Tema hinnangul pole kaubandus veel põhja läbinud ja kõige keerulisem aeg kaubanduses saabub tema arvates järgmise aasta esimeses kvartalis, sest rahval pole enam ostmiseks piisavalt raha.

„Siiamaani on majanduslanguse põhjuseks olnud see, et nii sise- kui ka eksporditurg on oluliselt vähenenud,“ arutles Punger. „See tähendab, et on vähendatud nii tootmist kui ka müüki ja omakorda tähendab see, et on vähendatud töökohti või töötajate palka. Ja kui suvel on inimeste kulubaas väike, siis sügisel tulevad selga kõiksugu vältimatud kulud, aga sissetulekud ei kasva. Ma arvan, et ehk jõuluajal ikka veel midagi ostetakse, aga tuleva aasta esimene kvartal kujuneb kaubanduses kõige raskemaks ajaks.“

Pungeri sõnul iseloomustab majandusolukorda lisaks statistilisele näitaja ehk SKP-le ka reakodaniku ostujõud ja tema nii-öelda rahuloluindeks. „Mingil hetkel harjub inimene ära oma väljaminekute ja võimalustega ja langeva elustandardiga,“ seletas Punger ja lisas, et võib-olla tuleb selline hetk selle aasta neljandas kvartalis.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara