Kaubandusjuht: keerulisem aeg kaubanduses alles ees

Kes kaupmeestest tuleva aasta teise
kvartali keskel ei ole makseraskustes, see on masu üle elanud ja jääb pikaks
ajaks ellu, ütles Tartu Tarbijate Kooperatiivi tegevdirektor Tarmo Punger.

Tema hinnangul pole kaubandus veel põhja läbinud ja kõige keerulisem aeg kaubanduses saabub tema arvates järgmise aasta esimeses kvartalis, sest rahval pole enam ostmiseks piisavalt raha.

„Siiamaani on majanduslanguse põhjuseks olnud see, et nii sise- kui ka eksporditurg on oluliselt vähenenud,“ arutles Punger. „See tähendab, et on vähendatud nii tootmist kui ka müüki ja omakorda tähendab see, et on vähendatud töökohti või töötajate palka. Ja kui suvel on inimeste kulubaas väike, siis sügisel tulevad selga kõiksugu vältimatud kulud, aga sissetulekud ei kasva. Ma arvan, et ehk jõuluajal ikka veel midagi ostetakse, aga tuleva aasta esimene kvartal kujuneb kaubanduses kõige raskemaks ajaks.“

Pungeri sõnul iseloomustab majandusolukorda lisaks statistilisele näitaja ehk SKP-le ka reakodaniku ostujõud ja tema nii-öelda rahuloluindeks. „Mingil hetkel harjub inimene ära oma väljaminekute ja võimalustega ja langeva elustandardiga,“ seletas Punger ja lisas, et võib-olla tuleb selline hetk selle aasta neljandas kvartalis.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara