Oleg Gross: edu pant - pole laene ega kallil ajal laienenud

See ongi edu pant, et ei ole laenusid ega
kallil ajal laienenud, kommenteeris OG Elektra omanik Oleg Gross esimese
poolaasta häid tulemusi.

„Ma ei oskaks siin eriti muud öelda,“ lisas Gross ja selgitas lähemalt, et ettevõtte püsikulud on suhteliselt madalad. „Firmas ei ole ühtegi liisingut, pangalaen on sisuliselt nullilähedane. Oleme töötajate arvu vähendanud kõvasti,“ kirjeldas ta.

„Kui meil käive kukkus 10%, vähendasime töötajate arvu 12-13%,“ lausus Gross. Sellistes tingimustes, kus töötajate arv jääb samaks ja käive langeb, võiks tööviljakus ning tootlikkus langeda, aga Grossi sõnul suutsid nad tööviljakust koos tootlikkusega hoida.

Teiseks edu põhjuseks on Grossi sõnul ka kindlasti see, et Aasiast hakati kaupa tooma. „On arvatud, et see ei ole nii väga rentaabel, aga koos toidukaubaga on see meil käibe hoidmisele ikkagi kaasa aidanud,“ tõdes jaekaupmees. Samas möönis ta, et Aasia kaup on küll väikesemahuline, kuid neil on katted hoopis suuremad kui toidukaupadel, mis on olukorda veidi parandanud.

Gross ütles, et selliseid jaekaubandusega tegelevaid ettevõtteid eriti pole, kel pangalaen ja liisinguid puuduvad. Grossi sõnul sõltub laenu võtmine ka inimeste riskivalmidusest. „Ma ütlesin 2006. aaastal, et tulevad rasked ajad, ja need tulid,“ toonitas Gross, kuigi ei soovinud enda sõnul oraaklit mängida. „Paljud seda ei uskunud,“ lisas ärimees.

Gross ütles, et 2007. ja 2008. aastal ei oleks tohtinud nii jõuliselt laieneda, nagu seda suuremad jaeketid tegid. Täna täna ägavad need ketid miljardiliste laenukoormate all. „Täna on selge, et see valik oli meil õige,“ märkis Gross.

„Ei oska öelda,“ ütles Gross teise poolaasta prognoosi kohta, „kui on langus või tõus, on minimaalne.“ Suurt kukkumist Gross hästi enam ei usu.

AS OG Elektra 2009. a esimese poolaasta müügitulu oli 483,9 miljonit krooni ning kasum majandustegevusest 28,9 miljonit krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara