Padar: piimakriisiga tegelemiseks tuleb eraldada 9 miljardit krooni

Eurosaadik Ivari Padari sõnul tegid
põllumajanduspoliitika eksperdid Euroopa sotsiaaldemokraatide ja demokraatide
fraktsioonist (SD) täna ettepaneku 600miljonilise euro fondi loomiseks, et
toetada Euroopa Liidu piimatootjaid.

"Praegune kriis on üle-euroopaline ja sellega peab tegelema järelikult Euroopa tasandil,” ütles europarlamendis aktiivselt põllumajanduspoliitikaga tegelev Padar sotsiaaldemokraatide algatuse kohta. Ivari Padari sõnul soovivad sotsiaaldemokraadid eraldada 600 miljonit eurot (9 miljardit krooni), et toetada tootjate finantsvajadusi.

"Euroopa Liidus tuntakse muret ebanormaalse olukorra üle piimandussektoris ja sotsiaaldemokraadid pakuvad välja lahenduse olukorraga tegelemiseks,” lisas endine minister Padar.

SD põllumajanduspoliitika kõneisiku Capoulas Santose sõnul on kahju, et Euroopa Komisjon on alahinnanud piimakriisi. Ta tsiteeris hiljutist Komisjoni dokumenti, mis ütleb, et keskmised piimatoodete hinnad maailmaturul suurenevad oluliselt lähikümnendil. "Vastupidiselt Komisjoni ennustustele, viimase 18 kuu jooksul on piimahinnad dramaatiliselt kukkunud, mõnel pool isegi poole võrra," sõnas Capoulas Santos.

Euroopa Parlamendi põllumajanduskomisjoni esimees Paolo De Castro lisas, et täiendavalt Komisjoni ettepanekule pikendada või ja piimapulbri kokkuostu järgmise aasta veebruarini, kutsume üles Komisjoni andma finantsabi juustu ladustamiseks. "Eeldame, et Euroopa Komisjon täidab oma ülesande ja võtab kasutusele adekvaatsed meetmed piimanduskriisist ülesaamiseks ja piimatoodete tarbimise suurendamiseks," lisas De Castro.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

8 põhjust, miks valida PilveNAV

PilveNAV on veebipõhine ja kuutasuline majandustarkvara arenevale ettevõttele, mis kasvab koos ettevõttega. Tarkvara on saadaval valmislahendusena ja taskukohase hinnaga.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara