Liitu plaaninud puu- ja juurviljamüüjad jätkavad lahus

Eesti suuremate puu– ja juurvilja
hulgimüüjate hulka kuuluvad OÜ Rigual ja AS Bambona jätkavad iseseisvate
äriühingutena ega vii lõpule tänavu mais kokku lepitud ühinemist.

Ettevõtete teatel säilitavad OÜ Rigual ja AS Bambona oma senise iseseisvuse ning jätkavad tööd sissetöötatud kaubamärkide all. Firmad kinnitasid täna, et peavad heade konkurentidena teineteisest lugu ega oma mistahes vastastikuseid pretensioone.

OÜ Rigual juhatuse esimehe Raimo Kaarlaidi sõnul leiti, et tänases majanduskeskkonnas on iseseisvatel ettevõtetel otsuste tegemiseks suurem paindlikkus. "Kavatsused olid mõlemapoolselt head, saime ka koondumisloa Konkurentsiametilt, kuid aeg tegi oma korrektuurid ning otsustasime siiski jätkata iseseisvalt," selgitas Kaarlaid.

AS Bambona juhataja Avo Tintsi hinnangul on mõlemad ettevõtted jätkusuutlikud ning omavad väljavaateid edasiseks arenguks. "Otsus jätkata iseseisvalt oli mõlemale poolele sobiv lahendus," sõnas Tints.

Nii Rigual kui Bambona on asutatud 1994. aastal. Riguali käive oli 2008. aastal 413 miljonit krooni ja Bambona käive 280 miljonit krooni. Mõlemad ettevõtted olid mullu kahjumis, Rigual ligi 7 miljoni ja Bambona ligi 5 miljoni krooniga.

Aimer Peensalule, Erik Prottenile ja Avo Tintsile kuuluv Bambona teenis 2007. aastal 272 miljoni kroonise käibe juures ligikaudu 5 miljonit krooni puhaskasumit. Omanikke vahetanud Rigual alustas 2008. aasta alguses nullist. Tema eelkäija, AS Rigual, on äriregistrist kustutatud.

AS Rigual teenis 2007. aastal ligi 400 miljoni kroonise käibe juures 15 miljonit krooni kasumit. Aasta varem oli käibeks 373 miljonit krooni ja kasumiks 21 miljonit krooni.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara