Jüri Käo: Laar tegi karuteene

Suurettevõtja Jüri Käo, kes on ka Eesti
Energia nõukogu esimees, leidis, et Mart Laar tegi Eesti Energia börsile
viimisest rääkimisega tänases ettekandes karuteene, kuna tegelikult ei ole seda
ametlikult ära otsustatud.

Samas lisas Käo, et kui aga peaks see siiski ühel päeval teoks saama, siis investeerib ta oma raha sinna.

Käo usub, et tuleval aastal käibed jaekaubanduses kasvama ei hakka, pigem jäävad tänavuse aastaga samale tasemele. „2010. aastal kasvu ei tule, või kui, siis pigem 2010. aasta lõpul või 2011. aastal,“ arvas Käo jaekaubanduse käibekasvust rääkides. Järgmise aasta eelarvest rääkides ütles Käo, et suurinvesteeringuid ei ole ette nähtud, on vaid taastootmise plaanid. "Kuid olukord võib muutuda, kui tekib suurem kindlustunne,“ arvas ta, kuna varad, ettevõtted, ehitamine on hea hinnaga.

Käo ei otsi enda sõnul alternatiivseid investeeringuid. „Üritame investeerida reaalasjadesse. Üldine kontsept on, et tahame investeerida ettevõtete laiendamisse, suund on ka paljuski ekspordi peale, mis on küll ropult kallis, võtab palju aega, aga ühel hetkel kannab kindlasti vilja,“ rääkis Käo.

Küll aga ei vaataks Käo üldse Läti ega Leedu poole, kui üldse kuhugi midagi ostma läheks, siis Soome ja Rootsi. „Parem on mingit loogilist rada pidi käia,“ põhjendas ta. Käo sõnul on ettevõtjad Lätis kaotanud üle miljardi krooni.

Palkade langetamist, koondamisi ja ettevõtete sulgemisi Käo järgmiseks aastaks vähemalt enda kontsernis ette ei näe. Võib tulla küll mingeid muutusi, kuid kindlasti midagi erakorralist plaanis ei ole. Käo hinnangul võtsid töötajad tänavu viidud palgalangetuse ilusti vastu, kuna oli ka ju valida kahe valiku vahel – kas ettevõte jääb püsima või kaob.

„Oma eelarves olen valmis toetama erakondi, kes suudavad Eestile euro tuua,“ vastas Käo küsimusele, milliseid erakondi toetab. Tema hinnangul on 2010-2011. aastaks kaks stsenaariumi. „Kui tuleb euro, siis juba ainuüksi sellest hakkab majandus kasvama. Ja kui valitsus suudab maksukoormust langetada, siis see toetab samuti majanduskasvu,“ uskus ta. Kui aga eurot ei tule, siis suureneb pessimism, kui me ei asu krooni devalveerima.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara