Venemaa laiendas blokaadi Leedu piimatoodetele

Venemaa riiklik veterinaarjärelevalve
piiras veel mitme Leedu piimakombinaadi toodete sissevedu. Piimatöötlejate liidu
Pienas Centras hinnangul on see Leedu piimakombinaatidele tugev löök, kirjutas
Leedu Delfi.

Venemaale ei saa oma toodangut saata MGL Baltija, Ingman Ledai, Rokiðkio Suris ja Pasvalio Suris. Põhjuseks on nagu esimesel korralgi antibiootikumid. 18. septembril blokeeris Venemaa Leedu suure juustutootja Rokiðkio Surise kaupade sisseveo.

Pieno Centras andmetel mõjutab Venemaa otsus piimatööstuste mahte ja omab otseseid tagajärgi piimatootjatele. Suureneb piimakombinaatide töötajaskonna koondamise oht.

Leedu peaminister Andrius Kubilius nimetas raskeneva olukorra põhjuseks Venemaa piimatootjate nutust seisu.

"Vene turul on olukord üsna nutune, me näeme seda statistilistest näitajatest ja kahjuks kasutavad Vene võimud oma tootjate kaitseks selliseid rahvusvahelises praktikas täiesti lubamatuid samme. On kahetsusväärne, et Venemaa pole WTO liige, nagu me teame, peaminister Vladimir Putini otsusel peatasid nad sisseastumise (WTOsse - toim), seetõttu saame praegu ja tulevikud sellist käitumist vaid kõrvalt jälgida. Me kavatseme kahtlemata intensiivselt töötada, et meie eksportööre kaitsta ja otsime erinevaid teid probleemi lahendamiseks."

Peaministri sõnul pole Leedu ettevõtted milleski süüdi. "Leedus on veterinaar- ja toidukaupade kontroll üks efektiivsemaid ELis, seetõttu pole mul mingeid kahtlusi. Meie eksportöörid, iseäranis piima eksportijad, on väga efektiivselt töötanud Vene turul ja saavutanud 5%lise turuosa, seetõttu otsivad Vene võimud oma turu kaitsmise võimalusi. See on silmnähtav. Sellised meetodid pole rahvusvahelises praktikas vastuvõetavad; räägime sellest ka ELile, millel on oma võimalused Vene võimudega suhtlemiseks."

"Kooskõlastame neid küsimusi kindlasti, kuud Leedu on ELi liige ja juhindub euroopalikest reeglitest. Olen veendunud, et vastame kõigile Euroopa normidele. EL ja venemaa peavad erinevaid läbirääkimisi mitmetes küsimustes, seejuures ka kaubanduse küsimustes. Arvan seetõttu, et EL peab seetõttu olukorraga kursis olema ja peame kõik koos otsima mooduseid, kuidas aidata Venemaal taolisi vigu vältida," ütles Kubilius.

Juunis kuulutas Venemaa sõja Valgevene piimatoodetele, keelates rohkem kui 1300 toote sisseveo.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara