Väikeasulate elanikud ostaks käsimüügiravimeid poest

TNS EMORi uuringu käigus selgus, et üle
poolte väikeasulate elanikest suhtuvad käsimüügiravimite müüki väljaspool
apteeki soosivalt, teatas konkurentsiamet.

Nimetatud uuringu raames kaardistatud võimalikest takistustest käsimüügiravimite ostmisel nimetasid peaaegu pooled vastanutest hinda.

TNS EMOR viis augustis ja septembris läbi uuringu käsimüügiravimite kättesaadavusest väiksemates asulates. Uuringu käigus kaardistati barjäärid, mis võivad takistada käsimüügiravimite kättesaadavust. Küsitletutest enim on kõige suuremaks takistuseks käsimüügiravimite kättesaadavusele nimetanud nende hinda, mida on esile toonud peaaegu pooled vastanutest.

Suhtumine käsimüügiravimite müüki väljaspool apteeki vastavat müügiluba omavates müügikohtades on pigem positiivne. Hoiak on positiivsem Lõuna-Eestis, kus apteek on keskmiselt kaugemal.

Konkurentsiamet on esitanud Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile konkurentsiolukorra parandamise ettepaneku käsimüügiravimite turustamisel lõpptarbijatele. Ettepaneku eesmärk on vaba konkurentsi tagamine, mis tähendab tarbijale käsimüügiravimite madalamat hinda ja paremat kättesaadavust.

„Täna on meil olukord, kus sisuliselt kuulub kahele ettevõtjale 80%-90% kogu ravimite turustamisest. Hinnavõrdlus teiste riikidega näitab, et levinumad käsimüügiravimid on oluliselt soodsamad näiteks Ühendkuningriigis, kus nende müük väljaspool apteeki on lubatud. Lisaks on ka praegu võimalik apteegist käsimüügiravimeid osta ilma igasuguse apteekripoolse nõustamiseta,“ selgitas konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.

Konkurentsiameti hinnangul alaneks muudatuse tulemusena käsimüügiravimite hinnatase, paraneks kättesaadavus ning väheneks kõrgest turukontsentratsioonist tingitud pudelikaela efekt.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara