Bo Christensen: rahvusvaheline majanduskriis on läbi

Danske Capitali peaanalüütik Bo
Christenseni sõnul on rahvusvahelised finantsturgude ja majanduse arengud olnud
alates möödunud sügisest negatiivsemad kui keegi analüütikutest oskas
ennustada.

"Aga täna kinnitavad kõik rahvusvahelise majanduse baasnäitajad, et kriis on läbi. Aasia on olnud kasvutrendis juba mõnda aega ning tõenäoliselt tuleb juba 2010. aastal nii eurotsoonis kui USAs märkimisväärne majanduskasv," ütles Bo Christensen.

Majanduskasvu toetavate teguritena tõi Bo Christenseni välja kolm peamist suundumust. Esiteks on rahvusvaheliste rahaturgude investeerimistsükkel tänavu kevadel põhja läbinud ja nüüd jätkuvalt tõusutrendis.

Teiseks jätkub erinevates riikides valitsuste majanduse tugiprogrammide realiseerimine. Ning kolmandaks on paljud riigid ning rahvusvahelised kompaniid jätkuvalt tugevatel baasnäitajatega, mis tõstab nii tööturu stabiilsust kui tarbijate kindlustunnet.

Christensen tõi näite USAst, kus kinnisvara turg on alustanud paranemist vaatamata sellele, et analüütikud arvasid vastupidi. "Kinnisvara hinnad langevad ning modernses USAs on enam-vähem esimest korda võimalik kinnisvara taskukohase hinnaga osta, kuna mull on lõhkenud."

Ta rääkis, et vaatamata sellele, et Hiina on kriisis teinud kõige võimsama majanduskasvu, esimeses kvartalis kasvas SKP 6,1% ja teises 7,9%, ning riigi tähtsus üha kasvab maailma majanduses, loeb alati see mis toimub USAs. "Ootame USAlt järgneva 12-13 kuu jooksul mõõdukat kasvu."

"Ettevõtted on lõpuks ometi tagasi hea tervise juures, mis tähendab, et nad on valmis taastumisest viimast võtma. Ka seetõttu arvame, et maailma majanduses toimub paranemine," sõnas Cristensen.

Täna Tallinnas toimuval Sampo Panga ja Danske Capitali investeerimisfoorumil tegi põhiettekande Danske Capitali peaanalüütik Bo Christensen.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara