Täitur tahab OÜ Bauhausi eest 1 miljonit

Haapsalu kohtutäitur Tarvi Söömer müüb
avalikul sundenampakkumisel likvideerimisel olevaid osaühinguid
1Star ning Bauhaus, mõlemate alghind on 1 miljon krooni, teavitab portaal
varad.ee.

1Stari osa väärtuseks nimetab täitur 2 015 000 krooni ja Bauhausi osa väärtuseks 20 000 krooni. Osad kuuluvad praegu osaühingule Net Inre. Enampakkumine toimub 20. oktoobril.

Isikud, kellel on enampakkumist takistavaid õigusi, tuleb saavutada kokkuleppel sissenõudjaga või kohtulahendi alusel enne tulemi jaotamise päeva enampakkumise lõpetamine või peatamine, märkis kohtutäitur samas.

Enne veel kui Saksa ehituskett Bauhaus kindlamatest Eestisse tulemise plaanidest rääkiss, üritasid konkurendid juba tema kaubamärki pihta panna, kirjutas Äripäev 2008. aasta märtsis.

Nimelt registreeris kunagise Ehitus Service'i (praegu Bauhof) asutaja ja kunagise Fanaali (praegu Rautakesko) üks suuromanikest Marek Joon vaid loetud kuud pärast esimesi vihjeid võimalikust Saksa suurketi laienemisest Eestisse äriregistris OÜ Bauhaus ning andis patendiametisse sisse taotluse samanimelise kaubamärgi registreerimiseks. Patendiamet registreeriski Bauhausi nime Joone firmale.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööstusomandi apellatsioonikomisjon leidis, et Bauhaus võis registreerida sarnase nime, et takistada võimaliku konkurendi turule tulemist. Apellatsioonikomisjon andis õiguse Saksa Bauhausile ja tühistas tuntud kaubamärgi registreeringu.

Sel nädalal sai Eesti suurim ehituskaubamaja Bauhaus nurgakivi.

Bauhaus on 1960. aastal asutatud, eraomanduses olev Saksa kaubamajade kett. Bauhausi kaubamärki kannab 200 kaubamaja 14 eri Euroopa riigis: Saksamaal, Austrias, Hispaanias, Horvaatias, Taanis, Rootsis, Norras, Šveitsis, Türgis, Sloveenias, Tšehhis, Ungaris ja Soomes. Järgmine uus Bauhausi kaubamaja avatakse Eestis.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara