PepsiCo tulemus investoreid ei rahuldanud

Maailma suuruselt teine karastusjookide
tootja PepsiCo teatas täna oodatust kehvematest kolmanda kvartali tulemustest
ning hoiatas, et tarbimine ei taastu enne järgmist aastat, kirjutab Reuters.

Ettevõtte aktsia hind reageeris tulemustele 1,9 protsendilise langusega 60,03 dollarini, samal ajal kui konkurent Coca-Cola aktsia odavnes 0,2 protsenti.

„Meie tarbijauuringud näitavad, et Põhja-Ameerika ning Lääne-Euroopa tarbijad jäävad kulutamisel ettevaatlikuks ka 2010. aastal,“ kinnitas tegevjuht Indra Nooyi kohtumisel analüütikutega.

Arenevatel turgudel tarbimine küll kasvab, aga mitte nii palju, et korvata langust lääneriikides.

PepsiCo kolmanda kvartali kasum oli 1,72 miljardit dollarit ehk 1,09 dollarit aktsia kohta võrrelduna 1,58 miljardi dollari ehk 99 USA sendiga aktsia kohta aasta tagasi. Käive kahanes 1,5 protsenti 11,08 miljardi dollarini, mis jäi analüütikute oodatust 11,25 miljardist dollarist väiksemaks.

Morningstari analüütiku Philip Gorhami sõnul pani oodatust väiksem käive investoreid kahtlema, kas ollakse võimelised käivet kasvatama ka tulevikus.

Nooy sõnul saab 2010. aasta olema investeerimisaastaks. PepsiCo kavatseb investeerida suurtesse globaalsetesse kaubamärkidesse, aga ka arendustöid tervislikemate toodete väljatöötamiseks, infrastruktuuri väljaarendamiseks arenevatel turgudel ning teha ülevõtmisi.

PepsiCo aktsia hind on aasta algusest kerkinud 10, aastaga aga langenud kaks protsenti.

Aktsiat soovitavad osta 11 analüütikut, väärtpaberit soovitavad hoida neli analüütikut ning müüa ei soovita Bloombergi andmetel mitte ükski analüütik.’

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara