Eesti väärtuslikeim ainuomanikule kuuluv firma on Wendre

Eesti väärtuslikeim ainuomanikule
kuuluv firma on Wendre, selgus GILD Bankersi koostatud Eesti saja kõige
väärtuslikuma ettevõtte edetabelist.

Tekstiilitööstusettevõte Wendre on edetabelis 57. kohal, firma turuväärtus oli selle aasta 1. jaanuaril 531 miljonit krooni. Aasta varem oli väärtuseks 887 miljonit. Selle tulemusega oli Wendre toona TOPis 75. kohal. Wendre turuväärtus on aastaga langenud 40,2 protsenti.

Wendre müügitulu 2008. aastal oli 1,02 miljardit krooni, aasta varem 984 miljonit. Kasumit teenis ettevõte vastavalt 86 ja 87 miljonit krooni. Wendre ainuomanik on Trading House Scandinavia AB kaudu Peter Hunt.

Ühele omanikule kuuluvatest ettevõtetest järgnevad TOPis Wendrele Oleg Grossi kaubandusfirma OG Elektra AS ja Ando Aroni omanduses tööriistade müüja AS Mecro, mis asuvad vastavalt 72. ja 74. kohal.

OG Elektra väärtus on aastaga kerkinud 2,4 protsenti, 446 miljonilt 457 miljoni kroonini. Ettevõtte käive oli 2007. aastal 1,03 miljardit ning mullu 1,08 miljardit krooni. Kasumit teenis Grossi firma vastavalt 37 ja 54 miljonit krooni.

Stokkeri poeketti haldava Mecro väärtus on aastaga kukkunud 70,7 protsenti, pooleteiselt miljardilt kroonilt 442 miljoni kroonini. Eelmisel aastal oli Mecro väärtuslikeimate ettevõtete TOPis 38. kohal. Mecro käive 2007. aastal oli 2,26 miljardit ning mullu 2,03 miljardit krooni. Kui 2007. aastal teenis firma 110 miljonit krooni kasumit, siis mullu jäädi viie miljoniga kahjumisse.

GILD Bankersi edetabel annab ülevaate kõige suurema omakapitali turuväärtusega ettevõtetest 2008. aasta lõpu seisuga, eeldusel et antud ettevõtted oleks tol ajal olnud Tallinna börsil noteeritud. Ettevõtete järjestamine väärtuse alusel panga teatel usaldusväärseim meetod ettevõtete hindamisel.

GILD Bankersi ärisuunad on alternatiivsete fondide juhtimine ja investeerimispangandus. GILD Bankersi koduturuks on Balti riigid, kuid tegevuste ja investeeringute haare katab Kesk- ja Ida-Euroopa ning SRÜ riigid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara