JPMorgani analüütikud ootavad Wal-Martilt kehvakest tulemust

JPMorgani analüütikud usuvad, et maailma
suurima jaekaubanduskontserni Wal-Marti eelmise kvartali kasum aktsia kohta jääb
ühe USA sendi võrra üldistest ootustest väikemaks, kirjutab Reuters.

Käibele avaldavad survet kaupade allahindlused, oodatust väiksem nõudlus mitteesmatarbekaupade järele, jaemüüja oma kaubamärkide all müüdavate kaupade (private label) üha suurem osatähtsus ning kaubanduskeskustes toimuvate ümberehitustest tingitud seisakud, kirjutas panga analüütik Charles Grom klientidele saadetud märgukirjas.

Positiivse poole pealt nimetas analüütik jõukamate klientide tagasitulekut Wal-Marti kaubanduskettidesse.

Analüütikute sõnul ei ole käibe kahanemise analüütikute jaoks üllatuseks, sest ülemääraseid ootusi kahandas juba ettevõtte juhtkond eelmisel kuul toimunud kohtumisel analüütikutega, aga kavandatav kaubanduskeskuste ümberkujundamine mõjub tugevasti enam kui aasta käigus olevate poodide müüginäitajaid.

„Meie vaatlused näitavad, et kaubanduskeskuste ümberkujundamine, mis võib kesta kuni 16 nädalat, mõjutab müügitulemusi tugevalt,“ kirjutavad analüütikud.

JPMorgani analüütikud ennustavad, et Wal-Marti kolmanda kvartali kasumiks aktsia kohta tuleb 80 USA senti, mis jääb analüütikute keskmisest, 81 sendist, ühe sendi võrra vajaka.

Aktsia hinnasihi jättis Grom 58,00 dollarile.

Bloombergi andmetel soovitavad Wal-Marti aktsiat osta 22 analüütikut, seitse soovitavad väärtpaberit hoida ning müügisoovitusi pole aktsial mitte ühtegi.

Wal-Marti aktsia hind on täna kerkinud 1,1 protsenti 51,82 dollarile.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara